Americký futbal stávkové kancelárie – Čo môžete očakávať

Americký futbal je športom, ktorý má, ako je jasné už z jeho samotného názvu, svoje základy a taktiež aj najväčšiu fanúšikovskú základňu v Spojených štátoch amerických. Tento šport sa však teší veľkej popularite v mnohých častiach sveta a to isté môžeme tvrdiť aj o uzatváraní stávok naň. Práve vďaka tomu máte možnosť uzatvárať stávky na americký futbal aj na webových stránkach mnohých slovenských online stávkových kancelárií. V tejto recenzii si priblížime to, aké stávkové možnosti vám ponúka práve americký futbal.

Najprv si rozoberieme, kde môžete uzatvárať stávky na tento šport. V ďalšej časti si preberieme to, akým spôsobom prebieha uzatvorenie stávky. Následne si priblížime, aké možnosti vám tento šport prináša v oblasti live stávok a live prenosov. Hneď potom si rozoberieme aj tie najobľúbenejšie udalosti zo sveta amerického futbalu, na ktoré hráči radi uzatvárajú stávky. V ďalšej časti si uvedieme niekoľko tipov, ktoré by vám mohli pomôcť k úspešnejšiemu vsádzaniu na tento šport. Úplne na záver si rozoberieme niekoľko tých najčastejšie kladených otázok, ktoré hráčov najviac zaujímajú. Samozrejme si na ne uvedieme aj odpovede.

Zoznam najlepších stávok na Americký futbal pre rok 2024
Bookmaker Bonus* Podrobnosti Navštíviť
Tipsport
4.5
€20
Bonus:
€20
Podrobnosti
  • Tipsport športová tv
  • Funkčná mobilná aplikácia
Navštíviť terazTipsport recenzia
SYNOTTIP
5
€80
Bonus:
€80
Podrobnosti
  • SYNOTTIP Challenge
  • Špeciálne promo akcie a bonusy
Navštíviť terazSYNOTTIP recenzia
iFortuna
4
€0
Bonus:
€0
Podrobnosti
  • iFortuna športová TV
  • Špeciálne promo akcie a bonusy
Navštíviť teraziFortuna recenzia
DOXXbet
4
€2000
Bonus:
€2000
Podrobnosti
  • Vysielanie live športov
  • Podrobné profesionálne štatistiky
Navštíviť terazDOXXbet recenzia
18+ *Platia Pravidlá a podmienky! Kliknite na "Navštíviť teraz" pre podrobnosti.

Kde najlepšie uzatvárať stávky na americký futbal

V tejto časti nášho článku si rozoberieme tie najlepšie online stávkové kancelárie, na ktorých webových stránkach máte možnosť vykonávať stávkovanie na americký futbal za tých najvýhodnejších podmienok. Ak teda máte záujem si vsadiť na americký futbal, stávkové kancelárie, ktoré vám podľa nás ponúkajú tie najlepšie možnosti, sú tieto:

Niké

Ponuka online stávkovej kancelárie NIKÉ patrí medzi tie najlepšie, aké môžeme na našom trhu nájsť. Toto platí pre stávky na šport obecne, no taktiež to možno povedať aj o stávkach práve na americký futbal. Ak sa rozhodnete, že chcete uzatvárať stávky práve na tento šport, na webových stránkach online operátora NIKÉ máte skutočne široké možnosti.

Môžete si tu vsadiť najmä na stretnutia najvyššej americkej futbalovej ligy pod názvom NFL a nájdete tu aj rôzne typy stávok, najväčšie zastúpenie majú určite stávky na to, kto sa stane víťazom daného zápasu, taktiež aj stávky na to, ktorý z hráčov bude vo vybranom stretnutí najúspešnejší. Taktiež si môžete vsadiť napríklad aj na to, ktorý z hráčov bude draftovaný do NFL na prvom, druhom či treťom mieste. Online stávková kancelária Niké vám v súčasnej dobe neponúka bonus, ktorý by bol exkluzívny práve pre stávky na americký futbal.

DOXXbet

Ak sa rozhodnete, že si chcete vsadiť na americký futbal práve na webových stránkach online stávkovej kancelárie DOXXbet, určite vás poteší, že vaše možnosti tu sú pomerne široké. Nájdete tu skutočne širokú škálu dostupných stávok na tento šport, najmä s ohľadom na to, že sa nejedná o jeden z najpopulárnejších športov na slovenskom trhu. V prvom rade tu má samozrejme najväčšie zastúpenie americká najvyššia liga NFL, no nájsť tu môžete aj zápasy nižšej americkej ligy a okrem toho napríklad aj zápasy kanadskej najvyššej ligy CFL.

Využiť môžete aj rôzne stávky, najpopulárnejšie sú samozrejme stávky na to, ktorý zo zúčastnených tímov sa stane víťazom daného zápasu, no taktiež aj ďalšie, ako napríklad stávku na to, kto bude najlepšie skórujúcim hráčom stretnutia. Stávkari si tiež často a radi vsadia na to, koľko bodov sa tímom v stretnutí podarí získať. DOXXbet vám momentálne neponúka bonus, ktorý by bol určený výhradne pre stávky na americký futbal.

Vstupný bonus: €2000

*Platia pravidlá a podmienky! 18+

bwin

V prípade, že si pre svoje hranie vyberiete online stávkovú kanceláriu bwin, čaká na vás skutočne veľké množstvo možností. Toto sa týka v podstate každého z dostupných športov, medzi ktoré samozrejme patrí aj americký futbal. Vsadiť si tu môžete na hneď viacero líg, samozrejme tu nájdete tú celosvetovo najpopulárnejšiu z nich, ktorou je severoamerická najvyššia liga NFL, ktorá sa teší obľube na celom svete. Taktiež sú tu však zastúpené aj iné ligy, ako napríklad NCAAF alebo kanadská najvyššia liga CFL.

Môžete si tu však vsadiť aj na iné americké ligy, napríklad na College Football a taktiež si môžete vsadiť aj na Super Bowl, ktorý získa celkový víťaz NFL na konci každej sezóny a jedná sa o snáď najväčšiu športovú udalosť v Spojených štátoch amerických.

Vsadiť si tu môžete na rôzne druhy stávok, samozrejme napríklad na to, kto sa stane víťazom konkrétneho zápasu, ktorý z hráčov bude v stretnutí najúspešnejší či aký počet bodov sa tímu v zápase podarí získať.

bet365

Online stávková kancelária bet365 patrí medzi to najlepšie, čo možno na trhu online stávok nájsť. To neplatí iba pre náš trh, no možno to tvrdiť celosvetovo. Je teda jasné, že tu nájdete skutočne veľmi veľké množstvo dostupných športov a stávkových príležitostí. Medzi týmito športami je aj americký futbal.

Môžete si tu vybrať aj z množstva druhov stávok, najčastejšie sa stretnete so stávkami na to, ktorý tím v danom zápase vyhrá, no vsadiť si môžete aj trebárs na to, ktorý z tímov bude najúspešnejší v celej sezóne a stane sa víťazom ligy.

Vstupný bonus: €50

*Zaregistrujte sa, vložte €5 alebo viac na svoj účet a my Vám dáme stávkový kredit za Váš kvalifikačný vklad (až do €50), keď podáte kvalifikačné stávky v rovnakej hodnote a tie budú vyhodnotené. Iba pre nových zákazníkov, platia podmienky.

SYNOTTIP

Na webových stránkach online stávkovej kancelárie SYNOTTIP si taktiež môžete vsadiť na zápasy v americkom futbale. Nájdete tu hneď viacero dostupných líg, samozrejme tu má svoje zastúpenie tá úplne najpopulárnejšia z nich, ktorou je bezpochyby americká NFL. Tiež si tu ale môžete vsadiť na niektoré ďalšie, ako je trebárs NCAA.

V rámci stávok na americký futbal si môžete vybrať z množstva dostupných možností, môžete si samozrejme staviť na to, ktorý z tímov sa stane víťazom daného zápasu, môžete využívať aj tzv. handicap stávky, taktiež si máte možnosť vsadiť na to, ktorý z tímov vyhrá prvý polčas stretnutia.

Tiež si môžete tipnúť aj to, koľko bodov sa niektorému zo zúčastnených tímov podarí získať alebo aj na to, či daný tím získa v stretnutí párny alebo nepárny počet bodov. Online stávková kancelária SYNOT TIP neponúka bonusy určené iba pre americký futbal.

Vstupný bonus: €80

*Platia pravidlá a podmienky! 18+

Americký futbal stávkovanie – Ako na to?

V prípade, že sa rozhodnete, že si chcete skúsiť vsadiť práve na americký futbal, v prvom rade by vás samozrejme malo zaujímať to, akým spôsobom prebieha uzatváranie stávok na tento šport. Čo teda musíte vedieť, aby ste si zodpovedali otázku, ako staviť na americký futbal?

Okrem iného by ste mali poznať rôzne typy stávok, ktoré možno na americký futbal uzatvárať. Aké stávky vám teda tento šport ponúka?

Stávka na víťaza

Tento typ stávky je pomerne priamočiary a jednoduchý. Uzatvárate stávku na to, ktorý z dvoch zúčastnených tímov sa stane víťazom daného stretnutia. Táto stávka je najpopulárnejšia, toto však možno tvrdiť takmer o každom športe.

Over/under stávka

Tento typ stávky je taktiež veľmi populárny v rámci mnohých športov. V prípade amerického futbalu si v rámci over/under stávky vsadíte na to, či v zápase padne viac alebo menej bodov, ktorých počet určí stávková kancelária. Tento počet bodov sa však netýka jedného zo zúčastnených tímov, jedná sa o počet bodov, ktoré v zápase získajú oba tímy dohromady. Vsádzate si tak na to, koľko bodov bude odohraných v zápase celkovo.

Parlay

Parlay stávka je taktiež veľmi dobre známa a to aj vo svete amerického futbalu. Pri tomto type stávky si hráči musia zvoliť dva alebo viac tímov a všetky nimi vybrané tímy musia svoj zápas vyhrať. Len v takomto prípade bude parlay stávka úspešná. Zväčša sa môžeme stretnúť s tým, že si hráči vsadia na jedného favorita a jedného outsidera, no prístup sa môže líšiť, mnohí hráči si taktiež vsadia na väčšie množstvo favoritov či naopak väčšie množstvo outsiderov, aby bola ich potenciálna výhra vyššia. Tu však treba počítať s tým, že pravdepodobnosť výhry bude veľmi nízka, keďže musia byť úspešné všetky tímy v rámci parlay stávky.

Props

Typ stávky pod názvom props môže mať rôzne podoby, v rámci amerického futbalu sú populárne napríklad props stávky ako to, ktorý zo zúčastnených tímov v danom stretnutí bude skórovať ako prvý, ktorý z hráčov v zápase bude skórovať ako prvý, celkový počet yardov quarterbacka a mnoho, mnoho ďalších zaujímavých stávok.

Ďalšou veľmi dôležitou vecou, ktorú potrebujete vedieť je to, ako staviť na americký futbal. Tento postup je v podstate rovnaký ako u väčšiny stávok na iné športy. V prvom rade si samozrejme musíte vybrať šport, na ktorý si chcete vsadiť. Následne si zvolíte ligu či športovú udalosť, ktorá vás zaujíma. Potom si vyberiete konkrétne stretnutie, vyberiete si typ stávky, ktorú chcete uzavrieť a nakoniec si zvolíte sumu, ktorú chcete v rámci tejto stávky do hry vložiť. Potom vám už nezostáva už nič iné iba dúfať, že vaša stávka bude úspešná a vám sa podarí získať výhru.

Na slovenskom trhu sa americký futbal teší vcelku slušnej popularite a hráči si u nás radi vsadia na viacero stávkových trhov. Medzi tieto trhy môžeme určite zaradiť napríklad stávky na víťaza daného stretnutia, stávky na to, ktorý z tímov bude úspešnejší v prvej polovici stretnutia, ktorému tímu sa podarí skórovať ako prvému či trebárs na to, ktorý z tímov sa stane celkovým víťazom danej národnej ligy.

Live stávky a live streaming pre americký futbal

Live stávky American Football

Možnosť uzatvárania live stávok v dnešnej dobe nájdete v ponuke skutočne veľkého množstva online stávkových kancelárií, ktoré pôsobia na našom aj celosvetovom trhu. Live stávky sú tak obľúbené z množstva dôvodov, tým najvýraznejším z nich je zrejme to, že dokážu hráčom priniesť trochu iný typ zábavy a tiež aj adrenalínu, ktorý pri uzatváraní klasických stávok nezažijú. Môžete si tu staviť na práve prebiehajúce zápasy a väčšinou na pomerne širokú škálu stávkových príležitostí. Čo vám v oblasti live stávok dokáže ponúknuť slovenský trh?

Aj na Slovensku majú hráči pomerne široké možnosti v oblasti live stávok. Toto sa samozrejme týka práve aj live stávok na americký futbal. Live stávky na tento šport nájdete v ponuke v podstate všetkých online stávkových kancelárií, ktoré vám ponúkajú aj klasické stávky na americký futbal. Staviť si tu môžete na rozličné stávkové trhy, veľmi často sa môžeme stretnúť napríklad s live stávkami na to, kto sa stane víťazom daného stretnutia, alebo trebárs na to, ktorému z tímov sa podarí získať celkové víťazstvo v lige. Ďalej si môžete vsadiť na to, kto sa stane víťazom prvej polovice zápasu či na to, koľko bodov sa daným tímom v rámci zápasu podarí získať.

Aj na Slovensku, tak ako vo zvyšku sveta, sa najväčšej popularite tešia live stávky na najvyššiu severoamerickú ligu NFL.

Aj u nás si máte možnosť pozrieť live prenosy zápasov v americkom futbale, no je potrebné vedieť, že túto možnosť vám neponúka každá online stávková kancelária. Ak aj operátor ponúka live prenosy obecne, automaticky to nemusí znamenať, že tu nájdete aj live prenosy práve stretnutí v americkom futbale.

Populárne udalosti zo sveta amerického futbalu

NFL logo

Stávky na americký futbal sú veľmi populárne, čo je tak, ako v prípade aj iných športov, spôsobené najmä popularitou samotného športu. Veľkej obľube sa stávky na americký futbal tešia najmä v Severnej Amerike, no radi si naň vsadia aj hráči v Európe, v Kanade aj v iných častiach sveta. Aké sú teda tie najpopulárnejšie udalosti vo svete amerického futbalu?

Vybrať tú najobľúbenejšiu z nich je veľmi jednoduché. Asi vás neprekvapí, že je ňou Super Bowl. Tento zápas je vo svete amerického futbalu skutočne tým najdôležitejším, čo zaujíma fanúšikov a tiež aj stávkarov z celého sveta. Možno dokonca povedať, že sa pravdepodobne jedná o úplne najpopulárnejšiu udalosť zo sveta športu v Spojených štátoch amerických.

Okrem Super Bowl, ktorý je vyvrcholením sezóny najvyššej americkej ligy NFL, sa veľmi veľkej popularite teší aj play-off časť NFL a tiež aj všetky zápasy, ktoré prebiehajú v rámci NFL ligy. Veľmi známy a obľúbený je aj Svetový šampionát v americkom futbale.

Stávky na americký futbal sú veľmi populárne aj medzi stávkarmi na slovenskom trhu a najčastejšie u nás bývajú uzatvárané stávky na podobné udalosti, ako je tomu aj na celosvetovom trhu. Najobľúbenejší je teda Super Bowl, NFL a Svetový šampionát v americkom futbale.

Americký futbal stávková stratégia – Niekoľko rád

Na tomto mieste si rozoberieme nejaké tipy na americký futbal, ktoré by podľa nás mohli byť užitočné a pomôcť vám byť pri vašom uzatváraní stávok na americký futbal úspešnejší. Ako teda môžete zlepšiť svoje stávkovanie na americký futbal?

Často kladené otázky

Aj keď je na Slovensku mnoho ľudí, ktorí radi sledujú americký futbal, nemáme momentálne tak atraktívnu súťaž, ktorú by sa stávkové kancelárie rozhodli ponúkať. Je však možné, že sa to v budúcnosti zmení a vy si tak budete môcť vsadiť na slovenskú ligu v americkom futbale.

Áno, samozrejme, že na stávkach na americký futbal, tak ako na akýchkoľvek iných stávkach, môžete zarobiť. Aby sa vám to však podarilo, je potrebné sa čo najlepšie oboznámiť so svetom a pravidlami amerického futbalu a taktiež si vytvoriť kvalitnú stávkovú stratégiu. Aj tak sa však do určitej miery budete musieť spoliehať na to, že budete mať pri vašom uzatváraní stávok šťastie.

Ak sa rozhodnete, že si chcete vyskúšať uzatváranie stávok práve na americký futbal, nemusíte robiť v podstate nič iné ako pri stávkovaní na iné športy. Stačí si vybrať stávku a sumu, ktorú chcete do hry vložiť. Pri americkom futbale je možno malým rozdielom oproti niektorým iným športom to, že máte možnosť využiť mnoho rôznych typov stávok, s ktorými sa inak bežne nestretnete. Inak je však uzatváranie stávok na americký futbal veľmi jednoduché.

Ďalšie populárne športy, na ktoré môžete staviť
open
Top