Co je oba tímy dajú gól?

Typ stávok “oba tímy dajú gól” patrí medzi veľmi populárne a rozšírené typy stávok, ktoré môžeme nájsť na webových stránkach prakticky každej online stávkovej kancelárie, ktorá v súčasnosti na našom trhu pôsobí.

Čo sa však za týmto typom stávok skrýva? Čo je oba tímy dajú gól? Ako ste zrejme pochopili zo samotného názvu tohto typu stávok, jedná sa o stávky na to, či v danom stretnutí strelia oba zúčastnené tímy gól.

Najlepšie stávkové kancelárie, ktoré ponúkajú oba tímy dajú gól (2024)

# Bookmaker Bonus* RTP Mobil Hodnotenie Navštíviť
1 SYNOTTIP
5
Bonus:
€80
RTP:
96.43%
Mobil:
5
Navštíviť terazSYNOTTIP recenzia
2 Tipsport
4.5
Bonus:
€20
RTP:
98.25%
Mobil:
4.5
Navštíviť terazTipsport recenzia
3 iFortuna
4
Bonus:
€0
RTP:
96.86%
Mobil:
4
Navštíviť teraziFortuna recenzia
*Platia Pravidlá a podmienky! Kliknite na "Navštíviť teraz" pre podrobnosti.

V prípade, že by ste tento typ stávky hľadali na webových stránkach niektorej zo zahraničných online stávkových kancelárií, musíte hľadať názov BTTS – both teams to score.

V tomto článku sa vám pokúsime vysvetliť to, aké možnosti vám stávky na to, že oba tímy dajú gól prinášajú, ako najlepšie tento typ stávky využiť vo váš vlastný prospech a množstvo ďalších užitočných informácií, ktoré sa vám pri uzatváraní práve takýchto stávok môžu hodiť.

Ako tento typ stávok funguje?

Určite vás zaujíma, ako presne fungujú stávky na to, že oba tímy dajú gól. V podstate je to tak jednoduché, ako sa môže zdať už zo samotného názvu, oba tímy dajú gól stávky sú stávky na to, že v danom stretnutí strelia aspoň jeden gól oba zúčastnené tímy. Teoreticky možno povedať, že vaše šance pri vsadení si na ktorúkoľvek z dvoch dostupných možností pri stávkach na to, že oba tímy dajú gól (oba tímy dajú gól alebo oba tímy nedajú gól) sú vyrovnané, teda 50:50. Ako je to však v skutočnosti a aké bývajú najčastejšie kurzy, ktoré poskytujú na svojich webových stránkach online stávkové kancelárie?

Vyššie šance na výhru

Typ stávok “oba tímy dajú gól”

Ako sme spomenuli v predchádzajúcom odseku, teoretická pravdepodobnosť toho, že bude vaša stávka na to, že dajú oba tímy gól úspešná, je 50:50. V praxi to však vyzerá inak. Ako to teda v skutočnosti je?

Po preskúmaní ponuky online stávkových kancelárií, ktoré ponúkajú práve tento typ stávok, zistíte, že vo väčšine zápasov, či už futbalových, hokejových, alebo iných, je pravdepodobnosť toho, že oba tímy dajú gól vyššia ako opačný scenár, pri ktorom žiaden alebo aspoň jeden zo zúčastnených tímov gól nestrelí. Podľa toho samozrejme vyzerajú aj kurzy, ktoré na takéto stávky online stávkové kancelárie ponúkajú. Kurzy na to, že oba tímy vsietia gól, sú teda nižšie ako kurzy na opačný vývoj stretnutia.

Pri rozhodovaní o tom, na ktorú možnosť si vsadiť, je samozrejme potrebné brať do úvahy viacero faktorov, ktoré si však bližšie rozoberieme v jednej z nasledujúcich častí tohto článku.

V akom prípade je vhodné uzatvárať takýto typ stávky?

Tak, ako to býva u viacerých typov stávok (stávky na počet gólov, ázijský handicap), aj pri stávkach na to, či oba tímy strelia v danom zápase gól platí, že sú vhodné najmä v určitých typoch situácií. Kedy je teda najvhodnejšie uzatvárať práve stávky na to, že oba tímy strelia aspoň jeden gól?

V prvom rade vám odporúčame, aby ste stávky na to, že oba tímy strelia gól, uzatvárali ako jednoduché stávky. Kurzy, ktoré môžete pri takomto type stávok nájsť, sú totižto pomerne často veľmi atraktívne a s určitými znalosťami športu a tímov, na ktorých stretnutie túto stávku uzatvárate, sa vám môže podariť pravdepodobnosť do veľkej miery nakloniť na svoju stranu.

Ak sa aj rozhodnete stávku na to, že oba tímy strelia gól využiť ako súčasť kombinovanej stávky (akumulátorové stávky), je vhodné, aby ste mali takýto typ stávky na danom tikete iba jeden a aby na tikete taktiež nebolo množstvo ďalších stávok, u ktorých je nízka pravdepodobnosť výhry. Dôvod je, že keďže pri stávke na to, že oba tímy dajú gól, máte v prípade správneho postupu pomerne vysoké šance na získanie výhry, ak bude súčasťou tiketu viacero stávok, u ktorých sú tieto šance nízke, je veľmi pravdepodobné, že zbytočne “premrháte” dobrú stávku a znížite si tak šance na to, že sa vám podarí zvíťaziť.

Taktiež odporúčame, aby ste najmä v prípade, že nemáte dobrý prehľad o hre zúčastnených tímov, radšej uzavreli stávku na to, že oba tímy dajú gól, ako na opačný scenár. Ako sme spomenuli už vyššie v rámci tohto článku, kurzy na to, že padnú góly z oboch zúčastnených strán, bývajú nižšie, a teda je väčšia pravdepodobnosť, že sa naplní práve tento scenár.

Čo je pri uzatváraní stávok na to, že oba tímy dajú gól, potrebné brať do úvahy?

Ak sa rozhodnete, že vás stávky na to, že oba tímy dajú gól zaujali, určite sa vám zíde pár rád, na čo by ste sa mali zameriavať pri uzatváraní práve takýchto stávok. Čo konkrétne máme na mysli?

V takom prípade by totiž mohlo stáť za uváženie, či sa neoplatí uzavrieť stávku na to, že sa obom tímom gól vsietiť nepodarí. V zápasoch, ktoré majú až príliš jednoznačného favorita, je totiž pomerne pravdepodobné, že sa outsiderovi nemusí podariť streliť ani jeden gól. Môžeme si uviesť príklad.

Predstavte si, že sa na futbalových trávnikoch stretnú tímy Real Madrid a FK Senica. V takomto prípade sa dá predpokladať nielen to, že FK Senica takéto stretnutie prehrá rozdielom triedy, ale aj to, že sa slovenskému účastníkovi nepodarí streliť ani jeden gól, keďže stojí proti tak silnému súperovi.

Takýto typ stávky môže byť pre vás ešte výhodnejší napríklad vtedy, ak by hrala FK Senica na domácom trávniku, vďaka čomu by bol kurz na to, že sa obom tímom nepodarí streliť gól, ešte zaujímavejší.

Okrem toho, či má zápas výrazného favorita, však musíme brať do úvahy aj to, čím sa v rámci taktiky tieto tímy vyznačujú. Je teda dôležité vedieť, či sa jedná o tímy, ktoré sa prezentujú najmä útočnou hrou a zvyknú strieľať (a častokrát aj inkasovať) veľké množstvo gólov, alebo naopak o tímy, ktoré si zakladajú najmä na silnej a nepriestrelnej obrane.

Ak sa stretnú tímy s ofenzívnou taktikou, dá sa predpokladať, že sa každému z nich nejaký gól podarí vsietiť. Ak sa naopak stretnú tímy, ktoré sa vyznačujú najmä kvalitnou defenzívou a góly zvyknú strieľať najmä z protiútokov, na ktoré častokrát čakajú celý zápas, môžeme očakávať, že v takomto zápase nemusí každý z tímov gól streliť.

Okrem toho je napríklad dôležité sledovať aj momentálnu formu zúčastnených tímov, je teda vhodné pozrieť si ich výsledky za povedzme posledných 7-10 zápasov.

Záver

V tomto článku sme sa vám pokúsili priblížiť stávky na to, že oba tímy dajú gól a vysvetliť všetko, čo sa za týmto pojmom skrýva.

Stávky na to, že oba tímy dajú gól sú pomerne populárnym typom stávok a môžeme ich nájsť aj na webových stránkach množstva online stávkových kancelárií, ktoré ponúkajú svoje služby aj hráčom na území Slovenskej republiky.

Dúfame, že sa nám podarilo túto problematiku priblížiť a vysvetliť tie najväčšie výhody a nevýhody takýchto stávok a že ste vďaka nášmu článku zistili, či sú vhodné práve pre vás.

Iné typy systémových stávok
open
Top