Vyskúšajte surebets a získajte istý výnos zo stávky

Sure bets je vo svete online hazardu pomerne známy výraz a po preložení do slovenského jazyka dostaneme výraz isté stávky či stávky na istotu. Tento výraz napovedá, čo sa pod týmto pojmom skrýva a v tomto článku sa vám pokúsime podrobne vysvetliť všetko, čo budete pri svojom uzatváraní stávok v online stávkových kanceláriách o pojme sure bets potrebovať vedieť.

Najlepšie stávkové kancelárie, ktoré ponúkajú sure bets (2024)

# Bookmaker Bonus* RTP Mobil Hodnotenie Navštíviť
1 SYNOTTIP
5
Bonus:
€80
RTP:
96.43%
Mobil:
5
Navštíviť terazSYNOTTIP recenzia
2 Tipsport
4.5
Bonus:
€20
RTP:
98.25%
Mobil:
4.5
Navštíviť terazTipsport recenzia
3 iFortuna
4
Bonus:
€0
RTP:
96.86%
Mobil:
4
Navštíviť teraziFortuna recenzia
*Platia Pravidlá a podmienky! Kliknite na "Navštíviť teraz" pre podrobnosti.

Stávky na istotu - Čo to vlastne znamená?

Ako sme už zmienili vyššie, surebets sú takzvané stávky na istotu, no medzi používané názvy patrí napríklad aj výraz arbitrážne stávky. Čo teda presne sure bets sú a ako ich môžete vy ako hráč využiť vo svoj prospech?

Isté stávky, arbitrážne stávky

Sure bets, alebo isté stávky, sú jednoducho povedané stávky na všetky výsledky daného zápasu, ktoré pripadajú do úvahy. Hráč, ktorý uzatvára sure bets, tak musí uzatvoriť stávku na každý možný výsledok stretnutia, ktorý pripadá do úvahy. Máte teda isté výhry v tipovaní. Na prvý pohľad sa môže takýto postup zdať ako nie príliš logická voľba, môže sa zdať, že v takomto prípade hráč nemôže pri žiadnom scenári dosiahnuť v súhrne zisk. Každá online stávková kancelária predsa svojim hráčom ponúka také kurzy, vďaka ktorým musí sama zarobiť. Preto sa zdá byť nemožné, že by hráč dosiahol pri takomto postupe akýkoľvek, napríklad aj veľmi malý zisk.

Toto je v podstate pravdivé tvrdenie, ktorému sa nedá nič vytknúť. Áno, v prípade, že uzavriete stávku na všetky možné výsledky daného stretnutia v rámci jeden stávkovej kancelárie, skutočne nemáte žiadnu, ani tú najmenšiu šancu na to, aby ste pomocou takéhoto postupu získali z sure bets akýkoľvek profit. Ako je teda možné zisk dosiahnuť? Čo preto musí hráč urobiť?

Ak sa rozhodnete, že sa vám koncept matched betting pozdáva, je nutné si uvedomiť, že takáto stávková stratégia nemôže byť profitabilná, ak ju budete realizovať iba na pôde jednej online stávkovej kancelárie. Z toho samozrejme vyplýva, že je pri sure bets nevyhnutné využiť minimálne dve (alebo viac) online stávkových kancelárií. Vo všetkých stávkových kanceláriách, ktoré sa rozhodnete pre uzatváranie sure bets využiť, musíte mať založený a aktívny hráčsky účet.

Toho je potrebné byť si vedomý v dostatočnom predstihu, keďže overenie pravosti vašich údajov môže chvíľu trvať a účet tak nemusí byť plne k dispozícii ihneď po vašej registrácii u daného operátora.

Ako na sure bets?

Z vyššie napísaného teda jasne vyplýva, že pre uzatváranie stávok na istotu je potrebné využiť aspoň 2 online stávkové kancelárie, inak nie je možné dosiahnuť zisk. Ako konkrétne to prebieha? Čo musí hráč urobiť a sledovať, aby sa mu podarilo využiť sure bets vo svoj prospech?

Stávky na istotu

Ako sme zmienili, je potrebné počítať s tým, že hráč musí uzatvárať stávky na dané stretnutie vo viac než jednej online stávkovej kancelárii, mnohokrát aj u viac než dvoch operátorov. Žiadna stávková kancelária totiž neposkytuje také kurzy, ktoré by vám v rámci arbitrážnej stávky umožnili vyprodukovať zisk. Operátor by v takomto prípade išiel v podstate sám proti sebe, keďže takýto typ stávky je pre neho stratový. Je teda nutné mať aktívny hráčsky účet hneď vo viacerých online stávkových kanceláriách.

K uzatváraniu sure bets, ktoré vám následne prinesú výhru, je samozrejme potrebný správny výber kurzov. Kurzy sú totiž absolútne najdôležitejším kľúčom k tomu, ako uspieť pri uzatváraní takéhoto typu stávky. Aj keď je kurz samozrejme dôležitý pri každej jednej stávke, ktorú uzatvárate, pri stávkach na istotu má zrejme najväčšiu váhu a závisí na ňom úspech alebo neúspech vašej akumulovanej stávky. Ako teda správne vyhľadávať a zisťovať kurzy, ktoré sú pre uzatváranie sure bets najvhodnejšie? Kde má hráč hľadať, aby sa dozvedel všetko, čo potrebuje vedieť?


Ak sa ako hráč rozhodnete, že chcete aspoň vyskúšať uzatvárať sure bets, nemusíte sa obávať, že budete musieť prácne zisťovať a porovnávať množstvo kurzov na rôznych webových stránkach online stávkových kancelárií. Našťastie existuje aj iná možnosť. Takúto možnosť vám ponúkajú rôzne webové stránky, na ktorých môžete nájsť už predpripravené sure bets, z ktorých si potom následne môžete vybrať takú, ktorá práve vám vyhovuje a poskytuje vám tie najvhodnejšie podmienky. Potom stačí uzavrieť stávky vo vybraných online stávkových kanceláriách a tešiť sa na výhru z vašej stávky na istotu.

Sure bets kalkulačky

Okrem takýchto webových stránok, kde nájdete „hotové“ sure bets, môžete využívať aj tzv. sure bets kalkulačky. Pomocou takýchto kalkulačiek máte možnosť zistiť, aký bude váš zisk v prípade, že vami vybrané stretnutie skončí určitým výsledkom. Sure bets kalkulačka vám teda dáva možnosť overiť si, aký bude váš zisk pri všetkých možných výsledkoch, akými môže zápas skončiť.

Pre získanie týchto informácií je samozrejme potrebné poskytnúť sure bets kalkulačke určité informácie, konkrétne musíte zadať kurz, výšku stávky a favorita daného stretnutia a kalkulačka vám ihneď prezradí, ako je potrebné rozložiť vaše vklady na jednotlivé stávky, aby ste zo stávky na istotu dokázali vyťažiť čo najviac. Takéto kalkulačky počítajú s dvomi a viac stávkami na dané stretnutie.

Aké druhy sure bets vlastne poznáme?

Ak si bližšie rozoberáme sure bets, určite je vhodné zmieniť aj to, aké sú konkrétne druhy sure bets, ktoré môžeme uzavrieť. Aké to teda sú? Sure bets môžeme v podstate rozdeliť na objektívne sure bets a subjektívne sure bets.

Pri najhoršom možnom scenári sa stane, že z danej stávky nezískate žiadne finančné prostriedky, no váš vklad sa vám tak či tak vráti. Nech už si teda vyberiete ktorýkoľvek z druhov sure bets, máte istotu, že nestratíte žiadne peniaze, ktoré ste do stávky vložili.

Príklad stávky na istotu

V tejto časti článku si uvedieme príklad stávky na istotu, na ktorom bude tento princíp možné jednoducho pochopiť. Predstavme si, že sa hrá futbalový zápas medzi tímami Manchester United a FC Liverpool. Vybrané kurzy sú: 1 - 1.96 (iFortuna) X - 3.66 (Tipsport) 2 - 4.94 (Doxxbet). Aby sme z týchto údajov zistili, či v tomto prípade možno hovoriť o stávke na istotu, je potrebné uskutočniť nasledujúci výpočet:

1 : kurz na 1 + 1 : kurz na X + 1 : kurz na 2 Tento súčet musí byť menší ako 1. 1 : 1,96 + 1 : 3,66 + 1 : 4,94 = 0,51 + 0,273 + 0,202 = 0,985.

Keďže súčet je v našom uvedenom prípade menší ako 1, jedná sa o stávku na istotu. V tomto prípade by bol zisk hráča na 100 vsadených eur 1,15 eura.

Oplatí sa sure bets uzatvárať?

Je pravdou, že sure bets sa na prvý pohľad môžu zdať ako veľmi lákavý spôsob stávkovania, a to práve kvôli istote zisku, ktorú pri nich máme. Je však potrebné si uvedomiť aj to, že zisk, ktorý môžete z takejto stávky očakávať, je v porovnaní s vkladom, ktorý je do nej potrebné vložiť, pomerne nízky.

Sure bets však majú aj niekoľko ďalších mínusov, ktoré je pri rozhodovaní sa o tom, či sú pre vás vhodné, dobré brať do úvahy. Ako sme už zmienili, je nevyhnutné, aby ste mali zaregistrovaný hráčsky účet vo viacerých stávkových kanceláriách. Ďalej je potrebné, aby ste do stávok vkladali pomerne veľké finančné prostriedky, ktoré musíte mať samozrejme na tieto účely k dispozícii.

Môže sa tiež stať, že vám z nejakého dôvodu stávková kancelária jednu zo stávok tvoriacich sure bet zruší. Taktiež je dôležité si uvedomiť, že kurzy sa môžu pomerne často meniť a keďže pre vašu stávku môže byť každý čo i len najmenší pohyb „fatálny“, je nevyhnutné stávky uzatvárať v čo najrýchlejšom slede, aby bol pohyb kurzu neželaným smerom čo najmenej pravdepodobný.

Záver

V tomto článku sme sa vám pokúsili priblížiť sure bets, objasniť, čo presne si pod týmto pojmom máte predstaviť a aké možnosti vám sure bets ponúkajú. Ich bezpochyby najväčšou výhodou je určite to, že vám ponúkajú istotu zisku. Medzi nevýhody možno zaradiť, že tento istý zisk je pomerne nízky, taktiež to, že sure bets je potrebné uzatvárať na webových stránkach viacerých online stávkových kancelárií, že stávky je kvôli pohyblivosti kurzov nutné uzatvárať v čo najkratšom časovom slede, atď.

Sure bets sa veľkej popularite tešili najmä niekoľko rokov dozadu, no určitému typu hráčov majú čo ponúknuť aj dnes. Ak vás tento koncept oslovil a neprekážajú vám ani vyššie spomínané nevýhody, ktoré so sebou sure bets prinášajú, určite ich vyskúšajte. Dúfame, že sa nám v tomto článku podarilo poskytnúť vám všetky potrebné informácie, aby ste sa mohli rozhodnúť, či sú sure bets práve pre vás.

Iné typy systémových stávok
open
Top