Uzatvárajte akumulátorové stávky a oživte svoje hranie

V tomto článku si, ako je jasné už z jeho samotného názvu, bližšie predstavíme typ stávok, ktorý je známy pod názvom akumulátor či akumulátorové stávky. Povieme si viac o tom, čo konkrétne akumulátorové stávky sú, aké možnosti hráčom ponúkajú, v čom spočívajú ich hlavné výhody a taktiež si uvedieme príklady toho, ako takýto akumulátor môže vyzerať v praxi.

Akumulátorové stávky môžeme označiť za typ stávok, ktorý patrí medzi tzv. základné typy stávok. Akumulátory sa medzi stávkarmi tešia pomerne veľkej popularite a nie je sa čomu čudovať. Oproti napríklad štandardným jednoduchým stávkam vám totiž ponúkajú pomerne veľké množstvo výhod. Každá minca má však dve strany, čo platí aj práve v prípade akumulátorových stávok. Čo presne tým myslíme? A čo vlastne akumulátorové stávky sú? Toto všetko si rozoberieme v najbližších riadkoch tohto článku.

Najlepšie stávkové kancelárie, ktoré ponúkajú akumulátorové stávky (2024)
# Bookmaker Bonus* RTP Mobil Hodnotenie Navštíviť
1 SYNOTTIP
5
Bonus:
€80
RTP:
96.43%
Mobil:
5
Navštíviť terazSYNOTTIP recenzia
2 Tipsport
4.5
Bonus:
€20
RTP:
98.25%
Mobil:
4.5
Navštíviť terazTipsport recenzia
3 iFortuna
4
Bonus:
€0
RTP:
96.86%
Mobil:
4
Navštíviť teraziFortuna recenzia
*Platia Pravidlá a podmienky! Kliknite na "Navštíviť teraz" pre podrobnosti.

Čo sú to akumulátorové stávky?

Akumulátorové Stávky - Tipsport

Akumulátorové či kombinované stávky sú založené na skutočne veľmi jednoduchom princípe. V podstate sa jedná o tiket, na ktorom sú aspoň dva tipy, takýchto tipov na tikete však môže byť aj omnoho viac, v podstate neobmedzený počet (dvojkombinácia – doubles, trojkombinácia – trebles, štvorkombinácia – four fold, päťkombinácia – five fold, šesťkombinácia – six fold, atď.). Tieto stávky sú na tikete skombinované do jedného tipu.

Zásadnou informáciou, ktorú je o kombinovaných stávkach potrebné vedieť, je to, že aby bola takáto stávka víťazná, musia byť všetky tipy na nej správne. To znamená, že každý jeden z vašich tipov na danom tikete musí byť úspešný, v opačnom prípade nezískate nič a stratíte finančné prostriedky, ktoré ste do danej stávky vložili. Je teda veľmi dôležité dobre si zvážiť to, koľko finančných prostriedkov chcete do akumulovanej stávky vložiť a tiež aj to, aké tipy na takýto tiket umiestnite.

Ak sa pýtate, z akého dôvodu by ste teda mali kombinovanú stávku využiť, ak je podľa vyššie napísaného omnoho rizikovejšia ako napríklad jednoduchá stávka, máme pre vás jasnú odpoveď. Kombinovaná stávka vám totiž ponúka možnosť získať za svoje finančné prostriedky, ktoré do tejto stávky vložíte, omnoho vyššiu výhru, ako je tomu trebárs práve v prípade zmieňovaných jednoduchých stávok.

Pri akumulátore tak môžete získať aj niekoľko desaťnásobok vášho pôvodného vkladu. Kurzy na takomto type stávky sa totižto násobia, to znamená, že sa veľmi rýchlo dokážete dostať na veľmi lákavý a atraktívny celkový kurz tiketu. Táto atraktivita je však vykúpená práve vyššou rizikovosťou takéhoto typu stávky, v podstate môžeme povedať, že čím atraktívnejší kurz bude váš tiket mať, tým väčšie riziko, že váš tiket nebude víťazný.

Ako presne akumulátor funguje?

Aj keď sme fungovanie akumulátorových stávok do veľkej miery vysvetlili už v predošlej časti tohto článku, tu si ho rozoberieme o niečo podrobnejšie. Kombinované stávky vám teda ponúkajú možnosť uzatvárať stávky na viac udalostí s tým, že všetky tieto stávky sú súčasťou jedného tiketu, s čím sú spojené rôzne výhody, ale tiež aj nevýhody. Medzi hlavné výhody samozrejme patrí už vyššie spomínaná možnosť získania veľmi zaujímavého zhodnotenia vášho finančného vkladu, ktorý vložíte do daného tiketu.

Vďaka tomu, že jednotlivé stávkové tipy sa nachádzajú na jednom tikete, ich kurzy sa násobia a v dôsledku toho môže byť váš konečný kurz skutočne lákavý a zaujímavý. S tým je však spojená aj hlavná nevýhoda akumulátorových stávok, a to tá, že pri nich riskujete omnoho viac, ako pri klasických jednoduchých stávkach.

Riziko sa zvyšuje priamo úmerne tomu, ako sa zvyšuje celkový kurz vášho tiketu s akumulovanou stávkou. Je preto potrebné veľmi dobre zvažovať, aký tiket sa rozhodnete zostaviť. Je však samozrejme len na vás, či sa rozhodnete vydať cestou nižšieho rizika a nižšej potenciálnej výhry, alebo sa rozhodnete riskovať viac a mať pred sebou možnosť získať väčší finančný obnos.

Príklady kombinovaných stávok

V tejto časti si môžeme uviesť niekoľko príkladov akumulátorových stávok.

V prvom príklade si uvedieme kombinovanú stávku, ktorú je možno považovať za jednu z konzervatívnejších. Na tikete sa nachádzajú dva tipy (dvojkombinácia – doubles), čo samo o sebe predstavuje najmenšie možné riziko (z pohľadu počtu tipov).

Prvý tip sa týka výsledku futbalového stretnutia medzi gigantom FC Barcelona a outsiderom Celta Vigo. Hráč uzavrie tip na to, že v tomto stretnutí zvíťazí favorizovaný tím FC Barcelona, na ktorého výhru je vypísaný kurz 1.1.

Ďalším stretnutím, ktoré hráč na tento tiket zaradil, je tenisové stretnutie prvého kola Grand Slam-ového turnaja Roland Garros, v ktorom sa stretne veľký favorit Novak Djokovič s outsiderom tohto stretnutia, slovenským tenistom Martinom Kližanom.

V tomto tenisovom stretnutí je na víťazstvo Srba Novaka Djokoviča vypísaný kurz 1.12. Celkový kurz tiketu akumulovanej stávky bude v tomto prípade vypočítaný vynásobením jednotlivých kurzov dvoch tipov, ktoré sa na tomto tikete nachádzajú. V tomto prípade sa teda jedná o výpočet 1,1 x 1,12 = 1,232.

Kurz tohto tiketu je teda 1.232. Z tohto čísla je jasné, že v prípade tohto tiketu ide o pomerne konzervatívnu akumulovanú stávku, pri ktorej sa hráč rozhodol vsadiť takpovediac na istotu a neriskovať zbytočne svoje vložené finančné prostriedky. V prípade, že by hráč vložil do tohto tiketu napríklad 10 eur, mal by možnosť získať 12,32 eur. Tento tiket je pomerne nerizikový z dvoch dôvodov, prvým je minimálny počet tipov, ktoré sa na ňom nachádzajú, konkrétne dva, druhým dôvodom je to, pre aké tipy sa hráč rozhodol. V oboch prípadoch sa rozhodol uzavrieť stávku na výhru veľkého favorita daného stretnutia, na ktorého je síce vypísaný pomerne nízky kurz, no ktorý má skutočne veľkú šancu na výhru.

Vďaka takémuto postupu má teda hráč veľkú šancu na to, že bude jeho tiket víťazný. V prípade, že by sa tento hráč rozhodol, že tieto dve stávky uzavrie ako jednoduché stávky, mohol by získať pri vsadení 5 eur na každú z týchto dvoch stávok 12,2 eur (ak by boli obe stávky víťazné). Je teda jasné, že v prípade, že by sa hráčovi podarilo obe stávky správne odhadnúť, by bola výhra nižšia ako vtedy, keby uzavrel obe stávky v rámci jedného tiketu.

V prípade, že by však bola víťazná iba jedna z dvoch vyššie uvedených stávok, situácia by bola iná. Pri akumulovanej stávke by hráč nezískal nič, keďže na to, aby bol tiket víťazný, musia byť víťazné všetky tipy na ňom. V prípade dvoch jednoduchých stávok by hráč však získal finančné prostriedky zo stávky, ktorá by bola výherná.

Ďalším príkladom, ktorý si uvedieme, je kombinovaná stávka s omnoho vyšším rizikom. Táto stávka spĺňa dve kritériá, ktoré sa spájajú s vysoko rizikovou kombinovanou stávkou. Na tikete je väčší počet tipov a tieto tipy majú vyššie kurzy. V našom príklade sa teda hráč rozhodne uzavrieť tiket s piatimi tipmi.

Prvým je tip na to, že v zápase medzi futbalovými tímami Real Madrid a FC Barcelona zvíťazí Real Madrid. Na víťazstvo tohto tímu je vypísaný kurz 1.46. Druhým je tip na to, že vo futbalovom stretnutí nemeckej Bundesligy medzi tímami FC Bayern Mníchov a FC Borussia Dortmund zvíťazí hosťujúci tím. Na jeho výhru je vypísaný kurz 1.72. Tretím je tip na to, že v tenisovom stretnutí dvoch legiend medzi Rafaelom Nadalom a Rogerom Federerom zvíťazí švajčiarsky veterán Roger Federer. Na jeho výhru je vypísaný kurz 1.52.

Štvrtým je tip na to, že v hokejovom stretnutí medzi tímami HC Košice a Slovan Bratislava zvíťazí tím Slovana Bratislava. Na tento výsledok je vypísaný kurz 1.39. Posledným, piatym, je tip na to, že vo futbalovom stretnutí talianskej Serie A medzi tímami Inter Miláno a Juventus Turín zvíťazí turínsky tím. Na tento výsledok je vypísaný kurz 1.40.

V takomto prípade sa celkový kurz tiketu opäť vypočíta vynásobením jednotlivých kurzov, ktoré sú súčasťou tohto tiketu. Výpočet teda vyzerá nasledovne: 1,46 * 1,72 * 1,52 * 1,39 * 1,40 = 7,428.

Celkový kurz takejto kombinovanej stávky je teda 7.428. Toto je skutočne veľmi lákavý a atraktívny kurz, vďaka ktorému môžete v prípade, že bude takáto stávka úspešná, získať viac než sedemnásobok svojho pôvodného vkladu. To vyzerá na pohľad veľmi zaujímavo, no je potrebné si uvedomiť, že pre získanie takéhoto znásobenia vášho vkladu je nutné, aby bola každá jedna z vyššie uvedených piatich čiastkových stávok víťazná.

Vzhľadom na pomerne vysoký počet stávok, konkrétne päť, a taktiež vzhľadom na pomerne vysoké kurzy týchto stávkových tipov môžeme tvrdiť, že sa jedná o vysoko rizikovú stávku. Takáto stávka vám teda môže priniesť skutočne veľmi zaujímavé zhodnotenie vášho vkladu, napríklad v prípade, že by ste sa na tento tiket rozhodli vsadiť 10 eur, získate až skvelých 74,28 eur. No pravdepodobnosť, že sa tak stane, je veľmi nízka a do takejto stávky vstupujete s veľmi vysokým rizikom.

Toto boli dva príklady typických akumulovaných stávok. Je samozrejme na zvážení každého jedného hráča, ktorou cestou sa pri svojich stávkach rozhodne vydať.

Najväčšie plusy a mínusy kombinovaných stávok

Ako sme uviedli už vyššie v rámci tohto článku, akumulované alebo kombinované stávky vám ponúkajú pomerne zaujímavé a lákavé výhody, no taktiež aj nevýhody, ktoré sú s nimi spojené.

Plusy

Najväčšou výhodou je, ako sme už spomínali, že kombinovaná stávka vám môže priniesť veľmi zaujímavý zisk. Inak povedané, pokiaľ uzavriete kombinovanú stávku, do ktorej vložíte určité finančné prostriedky, v prípade úspechu môžete tieto prostriedky veľmi zaujímavo zhodnotiť.

Mínusy

Najväčšou nevýhodou je teda to, že akumulované stávky sú pomerne vysoko rizikové, najmä ak si ich porovnáme napríklad s jednoduchými stávkami.

Pár rád k uzatváraniu kombinovaných stávok

Ak sa rozhodnete, že kombinované stávky sú pre vás tou správnou voľbou, máme pre vás pár užitočných tipov, ktoré by sa vám mohli pri ich uzatváraní hodiť. Tým najdôležitejším je určite to, aby ste si vždy veľmi dobre rozmysleli, aké tipy umiestnite na svoj tiket. Samozrejme, môžete sa rozhodnúť zariskovať a na tiket umiestniť množstvo stávok s vysokými kurzami, no v takom prípade je potrebné počítať s tým, že sa vystavujete skutočne veľkému riziku. Ideálne je teda na tiket umiestňovať rozumný počet stávok a tiež aj stávky s rozumným kurzom.

Za najrozumnejšie by sa aspoň z nášho pohľadu dalo označiť konzervatívne uzatváranie kombinovaných stávok. Ako sme uviedli v príklade o niečo vyššie v rámci tohto článku, aj kombinované stávky je možné uzatvárať tak, aby bol hráč vystavený pomerne malému riziku.

V konečnom dôsledku je však samozrejme vždy na samotnom hráčovi, pre ktorú variantu sa rozhodne. Pre tých, ktorí radšej vsádzajú na istotu, nie sú kombinované stávky ideálnym riešením. Na druhej strane pre hráčov, ktorí obľubujú riziko a radi riskujú kvôli vidine zaujímavého zhodnotenia svojho vkladu, sú aj vysoko rizikové kombinované stávky tým pravým riešením. Je pravdou, že kombi stávky vám vedia ponúknuť veľmi atraktívne kurzy, ktoré sú pre takýto typ hráčov skutočne veľkým lákadlom.

Záver

V tomto článku sme sa vám pokúsili priniesť informácie o tom, čo konkrétne sú to kombinované stávky, ako fungujú, aké výhody a nevýhody prinášajú hráčom a ďalšie informácie. Uviedli sme si tiež niekoľko príkladov takýchto stávok, či už s menším alebo väčším rizikom.

Kombinované stávky sú jedným z najpopulárnejších typov stávok, s akými sa na trhu s online hazardom môžeme stretnúť. Preto si bezpochyby zaslúžia, aby sme im venovali dostatočne veľký priestor a vyčerpávajúco vysvetlili, v čom vlastne spočívajú a čo vám ako hráčom môžu priniesť.

Dúfame, že sa nám to do veľkej miery podarilo a že v našom článku nájdete všetky informácie, ktoré potrebujete k tomu, aby sa vám na poli online stávok, zvlášť tých kombinovaných, darilo robiť tie správne rozhodnutia. Kombinované stávky sú totiž skvelým nástrojom, ktorý vám môže priniesť zaujímavé zisky, no je potrebné s ním vedieť dobre narábať.

Iné typy systémových stávok
open
Top