Kompletný sprievodca systémovými stávkami

V tomto článku sa budeme venovať tematike systémových stávok. Povieme si, čo konkrétne to systémové stávky sú, aké druhy systémových stávok poznáme, aké výhody a nevýhody vám takýto typ stávok prináša a mnoho ďalších užitočných informácií. Dúfame, že po prečítaní tohto článku budete vedieť, či sú práve systémové stávky pre vás tým správnym riešením.

Čo to teda systémové stávky sú a prečo by ste mali uvažovať o tom, že budete takýto typ stávok uzatvárať? O tom si povieme v nasledujúcich častiach tohto textu.

Najlepšie stávkové kancelárie, ktoré ponúkajú systémové stávky (2024)
# Bookmaker Bonus* RTP Mobil Hodnotenie Navštíviť
1 SYNOTTIP
5
Bonus:
€80
RTP:
96.43%
Mobil:
5
Navštíviť terazSYNOTTIP recenzia
2 Tipsport
4.5
Bonus:
€20
RTP:
98.25%
Mobil:
4.5
Navštíviť terazTipsport recenzia
3 iFortuna
4
Bonus:
€0
RTP:
96.86%
Mobil:
4
Navštíviť teraziFortuna recenzia
4 DOXXbet
4
Bonus:
€2000
RTP:
97.58%
Mobil:
4
Navštíviť terazDOXXbet recenzia
*Platia Pravidlá a podmienky! Kliknite na "Navštíviť teraz" pre podrobnosti.

Čo sú to systémové stávky?

Systémové stávky

Vzhľadom na to, že systémové stávky patria k tým najpopulárnejším a najrozšírenejším typom stávok, s akými sa na našom trhu s online stávkové kancelárie možno stretnúť, určite sa im oplatí venovať samostatný článok. Čo to teda tie systémové stávky vlastne sú?

Systémové stávky sú v podstate typom stávok, pri ktorom na jeden tiket umiestňujete viacero tipov. Do tejto chvíle vám popis systémových stávok môže nápadne pripomínať kombinované stávky či akumulátory.

Je tu však jeden zásadný rozdiel, ktorý kombi stávky od tých systémových jasne odlišuje. Pri systémových stávkach totiž máte možnosť získať zo svojho tiketu finančné prostriedky aj v prípade, že niektorý z tipov, ktoré ste umiestnili na svoj tiket, nebude výherný. Kombinované stávky, na druhej strane, vám takúto možnosť neponúkajú a v prípade, že ktorýkoľvek z tipov na vašom tikete nie je víťazný, stratíte všetky finančné prostriedky, ktoré ste do takéhoto tiketu vsadili.

Systémové stávky teda na prvý pohľad môžu vyzerať o niečo atraktívnejšie ako spomínané kombinované stávky, ktorým je na našich webových stránkach taktiež venovaný samostatný článok, keďže sa jedná o veľmi obľúbený typ stávok, ktorý hráči vo veľkej miere využívajú. Samozrejme však platí, že nižšia rizikovosť systémových stávok so sebou prináša aj určité nevýhody. O tom, aké sú hlavné plusy a mínusy systémových stávok, si povieme viac v ďalších častiach tohto článku.

Ako je možné, že pri systémových stávkach môžete vyhrať aj v prípade, že nie sú všetky vaše tipy správne?

Pri vysvetlení je potrebné uviesť aj to, aký počet tipov sa na danom tikete nachádza. Predstavme si teda situáciu, že na tikete systémovej stávky 2/3 sú 3 tipy. V takomto prípade platí, že aj pri scenári, kedy budú z troch tipov na tikete výherné iba dva, je váš tiket víťazný. Pri uzatváraní takejto systémovej stávky by ste mali vidieť maximálnu možnú výhru, ktorá vás čaká v prípade, že sa vám podarí správne odhadnúť všetky tri tipy.

Ako presne to funguje?

Ak sa teda rozhodnete uzavrieť systémovú stávku a máte tiket s napríklad 10 tipmi, po jeho vyplnení vás čaká ďalšia úloha. Musíte totižto vybrať kombinácie (systém 2/3; 2/4; 2/5; 2/6; 2/7; 2/8; systém 3/4; 3/5; 3/6; 3/7; 3/8; systém Canadian, systém Heinz, systém Lucky 15, systém Lucky 31, systém Lucky 63, systém Trixie, systém Patent, systém Super Heinz, atď.). Napríklad môžete zvoliť kombináciu 3/5 alebo 3z5.

Čo práve takáto kombinácia znamená?

Je samozrejmé, že toto je iba naše odporúčanie, ktorého sa môžete, no aj nemusíte držať. Existujú hráči, ktorým vyhovuje práve takýto štýl uzatvárania systémových stávok, ktorí radi svoje riziko rozdelia (do určitej miery) rovnomerne medzi všetky kombinácie a skupiny. Iní hráči však môžu preferovať úplne iný postup a bude im tak vyhovovať vytváranie takých kombinácií, ktoré budú mať veľmi rozdielne kurzy.

Naše odporúčanie vám však prináša lepšiu možnosť na zisk výhry, a tak určite neurobíte chybu, keď sa ho aspoň vo vašich začiatkoch vo svete online systémových stávok budete držať.

No vráťme sa naspäť k vysvetľovaniu samotnej podstaty systémových stávok. Po vyššie uvedených krokoch budete mať podaných spolu 6 tiketov, konkrétne tikety s kombináciami ABC, ABD, ABE, BCD, BCE a tiež CDE. Skvelé je, že na rozdiel od kombinovaných stávok či akumulátorov máte pri systémových stávkach možnosť získať aspoň časť výhry aj v prípade, že nezaznamenáte 100% úspech.

Stačí, že bude výherná čo i len jedna z vašich kombinácií, a získavate naspäť finančné prostriedky. Je jasné, že plnú výhru sa vám podarí získať iba v prípade, že budú úspešné všetky vaše kombinácie, no je dobré vedieť, že máte možnosť získať aspoň niečo a obmedziť tak svoje riziko stávky. Stačí, že bude výhernou jedna z vašich vyššie uvedených skupín stávok.

V akej situácii je vhodné podávať systémovú stávku?

V časti vyššie sme si popísali, čo to vlastne tá systémová stávka je a akým spôsobom funguje jej uzatváranie. Taktiež sme si rozobrali, ako môže vyzerať konkrétny príklad takejto systémovej stávky.

Veľmi dôležité je však bezpochyby aj to, či sú systémové stávky tým správnym riešením práve pre vás a to, v akých situáciách je takýto typ stávky vhodné uzatvárať. Pre koho sú teda systémové stávky určené a kedy sú vhodnou voľbou?

Ako sme si uviedli už vyššie, systémové stávky sú v podstate kombi stávky, no s jedným veľkým rozdielom, a to takým, že systémová stávka vám na rozdiel od akumulátoru ponúka možnosť získať výhru aj v prípade, že nie je víťazný celý váš tiket, teda všetky tipy, ktoré túto stávku tvoria, ale napríklad len určitá jeho časť. Systémové stávky sú oproti kombi stávkam teda o niečo menej rizikové.

Z tohto popisu je teda zrejmé, že systémové stávky sú oproti kombi stávkam vhodnejšie najmä pre tých hráčov, ktorí chcú svoje riziko o niečo znížiť a neradi všetko vsádzajú iba na jednu jedinú „kartu“. Riziko je pri systémových stávkach totiž rozložené inak a hráčovi tak poskytuje viacero možných scenárov, ktoré pre neho môžu mať pozitívny výsledok.

Pri pohľade z druhej strany však môžeme tvrdiť, že systémové stávky sú omnoho rizikovejšie ako obyčajné jednoduché stávky. Dá sa teda povedať, že systémové stávky sú vhodné najmä pre tých hráčov, ktorí chcú uzatvárať viacero stávok naraz a mať možnosť získavať pomerne zaujímavé zhodnotenie svojho pôvodného vkladu. Pritom sú ochotní riskovať, no nechcú vsadiť všetko na jednu kartu.

Okrem toho, aký ste typ hráča, je dôležité aj to, aké stávky chcete uzatvárať a tiež to, koľko.

Systémové stávky sú vhodným riešením najmä v situácii, keď hráč chce uzatvárať viac ako jednu stávku, čo je tiež základnou podmienkou toho, aby ste stávku mohli nazývať systémovou. Systémové stávky sú vhodnou voľbou najmä v prípade, že sa chystáte uzatvárať väčší počet stávok.

Prečo tomu tak je? Keďže pri kombinovanej stávke vám s každým ďalším tipom, ktorý na svoj tiket umiestnite, stúpa riziko toho, že celý váš tiket bude neúspešný, je vhodné sa zamyslieť nad tým, či by nebolo lepšie využiť systémovú stávku.

Na rozdiel od akumulátoru vám totiž ponúkne šancu získať výhru aj v prípade, že niektorý z väčšieho množstva tipov na vašom tikete nebude úspešný. Pri kombi stávke takúto možnosť jednoducho nemáte a každé jedno zaváhanie má pre váš tiket fatálne dôsledky. Je preto rozumnejším riešením veľký počet tipov umiestniť na tiket systémovej stávky, ktorá je pre hráčov omnoho „milosrdnejšia“ a dáva im možnosť získať výhru aj v prípade zaváhania.

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý je pri rozhodovaní sa o tom, aký typ stávky je vhodné využiť, veľmi dôležitý, je aj kurz, aký je na dané zápasy vypísaný. Pri rozhodovaní sa medzi kombi stávkou a systémovou stávkou by ste sa mali prikloniť na stranu systémovej stávky najmä vtedy, ak majú vaše stávkové tipy pomerne vysoké kurzy.

V takomto prípade sa totiž jedná o stávky s vysokým rizikom a je preto rozumné toto riziko nezvyšovať ešte viac, teda nevyužiť možnosť uzavrieť kombinovanú stávku. Systémová stávka vám aj v situácii, kedy máte na tikete rizikovejšie stávky, dáva oproti kombi stávke celkom slušnú možnosť na zisk aspoň nejakej z možných výhier.

Ďalší scenár, pri ktorom je vhodné využiť možnosť uzavretia systémovej stávky, je taký, v ktorom sa rozhodnete pre povedzme päť tipov na to, že vybrané stretnutia skončia remízou. Keďže pravdepodobnosť toho, že vám všetkých päť takýchto tipov vyjde a všetkých päť stretnutí sa skutočne skončí nerozhodným stavom, je pomerne nízka, je tiež vhodné miesto kombi stávky využiť tú systémovú. V takom prípade vás nemusí až tak veľmi trápiť, ak vám niektorý z vašich tipov nevyjde.

Ako je z vyššie napísaného jasné, systémové stávky sú vhodným riešením vo viacerých situáciách. Majú však tieto stávky aj svoje nevýhody?

Nevýhody systémových stávok

Samozrejme, aj systémové stávky sa spájajú s určitými nevýhodami. Tou najväčšou a najznámejšou je bezpochyby nižšia atraktivita kurzov, ako je tomu pri akumulátoroch.

Nižšia rizikovosť systémových stávok oproti tým akumulátorovým má teda aj svoju horšiu stránku, a preto je dôležité zvážiť, ktorá z týchto stránok je pre vás dôležitejšia. Obecne by sa dalo povedať, že systémové stávky sú vhodnejšie pre hráčov, ktorí chcú zo svojho stávkovania vyťažiť veľa, no zároveň im záleží na tom, aby riziko udržali na rozumnej úrovni.

Na druhej strane hráči, ktorí chcú mať možnosť získať veľmi výrazné zhodnotenie svojho vkladu do tiketu a sú ochotní preto riskovať veľa, ocenia práve akumulátorové stávky, ktoré im to ponúkajú. Systémové stávky vám teda neponúkajú až tak veľké potenciálne zhodnotenie ako aku stávky, no sú bezpochyby skvelým oživením vášho bežného hrania v online stávkovej kancelárii.

Záver

V tomto článku sme sa vám pokúsili objasniť pojem systémové stávky. Taktiež sme si uviedli príklad toho, ako môžu systémové stávky vyzerať v praxi, pomerne rozsiahle sme ich porovnali s akumulovanými stávkami a uviedli si hlavné výhody a nevýhody ich využívania.

Systémové stávky sú teda vhodné najmä pre hráčov, ktorí radi trochu riskujú, no taktiež chcú mať do určitej miery nad svojimi stávkami kontrolu. Systémové stávky vám totiž ponúkajú možnosť vsadiť si na pomerne zaujímavé kurzy, no s rozumným rizikom. Tento typ stávok teda využívajú aj hráči, ktorých by sme mohli zaradiť do kategórie konzervatívnejších.

Nevýhodou systémových stávok je to, že hráči nemajú možnosť získať až tak vysoké zhodnotenie svojho pôvodného vkladu, ako je tomu u aku stávok, no tomu zodpovedá už vyššie zmieňované riziko. Aby ste zistili, ktorý typ stávky je tým správnym riešením práve vo vašej situácii, je potrebné zvážiť viacero faktorov, ktoré sme si taktiež rozobrali vyššie v tomto článku.

Iné typy systémových stávok
open
Top