Šachy – Ako prebieha uzatváranie stávok

Mnoho ľudí ešte stále šachy nepovažuje za šport v pravom slova zmysle, no v skutočnosti do tejto kategórie patria. Šachy sú celosvetovým fenoménom už dlhé desaťročia, aj keď ich popularita nedosahuje také závratné výšky ako napríklad futbal či basketbal a ľudia bežne nepoznajú príliš veľa šachistov či šachistiek.

Šachy však v poslednej dobe získali veľmi veľké povzbudenie a podarilo sa im „na svoju stranu“ získať množstvo nových fanúšikov. Je to najmä vďaka tomu, že sa do širokého povedomia dostal seriál The Queen´s Gambit, ktorého ústrednou témou sú práve šachy. V krajinách, v ktorých sa tento seriál stal populárnym, sa nárazovo zvýšil predaj šachovníc a tiež aj záujem naučiť sa hrať tento šport.

Zoznam najlepších stávok na šachy pre rok 2024
Bookmaker Bonus* Podrobnosti Navštíviť
Tipsport
4.5
€20
Bonus:
€20
Podrobnosti
  • Tipsport športová tv
  • Funkčná mobilná aplikácia
Navštíviť terazTipsport recenzia
SYNOTTIP
5
€80
Bonus:
€80
Podrobnosti
  • SYNOTTIP Challenge
  • Špeciálne promo akcie a bonusy
Navštíviť terazSYNOTTIP recenzia
iFortuna
4
€0
Bonus:
€0
Podrobnosti
  • iFortuna športová TV
  • Špeciálne promo akcie a bonusy
Navštíviť teraziFortuna recenzia
DOXXbet
4
€2000
Bonus:
€2000
Podrobnosti
  • Vysielanie live športov
  • Podrobné profesionálne štatistiky
Navštíviť terazDOXXbet recenzia
18+ *Platia Pravidlá a podmienky! Kliknite na "Navštíviť teraz" pre podrobnosti.

Nie každý však možno vie, že na šachy si môžete aj vsadiť na webových stránkach mnohých stávkových kancelárií. Práve preto si šachy a stávky na ne priblížime v tomto článku. Čo presne vás tu teda čaká?

V prvom rade si uvedieme tie najlepšie stávkové kancelárie, ktoré vám ponúkajú možnosť uzatvárať stávky na šachy. Následne aj typy stávok na šachy, s ktorými sa u online operátorov môžete stretnúť. Taktiež si popíšeme aj proces uzatvárania stávky a to, aké sú najpopulárnejšie stávkové trhy.

Následne si rozoberieme, čo vám ponúkajú live stávky na šachy a či máte možnosť sledovať live prenosy šachových zápasov. Potom si uvedieme najpopulárnejšie udalosti, ktoré sa vo svete šachov odohrávajú, ponúkneme vám aj tipy, ako uzatvárať stávky lepšie. V závere si zodpovieme niekoľko často kladených otázok ohľadne uzatvárania stávok na šachy.

Stávkovanie na šachy – Ako si vybrať tú najlepšiu stávkovú kanceláriu

V tejto časti si rozoberieme tie najlepšie stávkové kancelárie, u ktorých môžete uzatvárať šachy stávky. V prípade, že si teda máte záujem vyskúšať uzatváranie stávok na šachy stávkové kancelárie, ktoré vám túto možnosť dokážu ponúknuť za tých najlepších podmienok, sú nasledovné:

nike

Na webových stránkach online stávkovej kancelárie Niké nájdete skutočne veľa. Tento operátor poskytuje slovenským hráčom svoje služby už veľmi dlhú dobu, kedysi v podobe kamenných stávkových kancelárií a dnes, pochopiteľne, najmä v online podobe. Online stávková kancelária Niké vám ponúka širokú škálu športov, na ktoré si tu môžete vsadiť. Najširšie zastúpenie tu majú tie najpopulárnejšie športy, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad futbal, ľadový hokej, tenis či basketbal.

Dobrou správou však je, že svoje miesto tu majú aj športy, ktoré sa tešia o niečo menšej popularite. Medzi nimi samozrejme nesmie chýbať ani práve šachy. Aj keď musíte počítať s tým, že stávok na šachy tu nebude toľko ako v prípade niektorých iných športov. Šachy stávky na stránkach online stávkovej kancelárie Niké vám ponúkajú možnosť vsadiť si na viaceré zaujímavé a kvalitné turnaje, aj keď samozrejme záleží na tom, ktoré z nich sa práve odohrávajú.

Medzi stávkarmi sa najväčšej obľube tešia stávky na to, ktorý z dvoch hráčov sa stane víťazom daného zápasu.

Tipsport

Online stávková kancelária Tipsport je ďalším operátorom, ktorý je v našich končinách veľmi populárny. Hráčom na našom území svoje služby poskytuje už desaťročia a taktiež začínala v podobe kamenných stávkových kancelárií. Dnes však väčšinu svojich aktivít presunula do online priestoru a je jednou z najobľúbenejších stávkových kancelárií u nás. Na webových stránkach Tipsport si máte možnosť vybrať z veľkého množstva dostupných športov a taktiež aj z veľkého množstva stávkových príležitostí. Najviac dostupných možností vám pochopiteľne ponúkajú športy, ktoré môžeme zaradiť do kategórie tých celkovo najpopulárnejších, a to sú napríklad futbal, basketbal či ľadový hokej.

V ponuke stávkovej kancelárie Tipsport však samozrejme nájdete aj mnoho ďalších športov, z ktorých viaceré sa nemôžu pochváliť až tak veľkou popularitou ako práve vyššie zmieňované. Medzi športmi, na ktoré si tu môžete vsadiť, sú aj práve šachy. Aj keď je potrebné poznamenať, že v rámci šachov nebudete mať toľko stávkových možností ako pri niektorých iných športoch.

Ak sa rozhodnete vsadiť si na šachy, môžete tu nájsť rôzne kvalitné a atraktívne turnaje. Najväčšej obľube sa tešia stávky na to, ktorému z hráčov sa podarí stať sa víťazom daného stretnutia. Okrem tohto typu stávky však stávkari vyhľadávajú aj viaceré iné, napríklad stávka na to, ktorý z hráčov sa stane celkovým víťazom turnaja či koľko ťahov bude celkovo v rámci celého zápasu odohraných.

Vstupný bonus: €20

*Platia pravidlá a podmienky! 18+

doxxbet

Na webových stránkach online stávkovej kancelárie DOXXbet môžete nájsť veľké množstvo dostupných možností stávkovania. Tento online operátor je na našom trhu veľmi dobre známy, keďže u nás úspešne pôsobí už veľmi dlhú dobu. Online stávková kancelária DOXXbet vám ponúka veľmi veľké množstvo športov, na ktoré si tu máte možnosť vsadiť. Taktiež veľmi široký je aj výber samotných stávkových príležitostí, vďaka čomu môžete uzatvárať rôzne stávky a určite sa nebudete nudiť. Najširší výber stávkových príležitostí nájdete najmä v rámci tých celkovo najobľúbenejších športov, kam môžeme zaradiť napríklad futbal, ľadový hokej, tenis či trebárs basketbal, no aj niektoré ďalšie.

Ak sa však rozhodnete uzatvárať na stránkach online stávkovej kancelárie DOXXbet práve stávky na šachy, nájdete tu dostatok možností. Stávkari najčastejšie využívajú možnosť vsadiť si na to, ktorý z hráčov sa stane víťazom daného zápasu, no obľúbených je hneď viacero ďalších typov stávok. Veľmi populárne sú trebárs stávky na to, ktorému hráčova sa podarí stať sa celkovým víťazom turnaja, alebo aj stávka na to, aký bude úvodný ťah zápasu, alebo na to, z koľkých ťahov sa bude celkovo zápas skladať.

Vstupný bonus: €2000

*Platia pravidlá a podmienky! 18+

synottip

Aj online stávková kancelária SYNOT TIP patrí k domácim operátorom, ktorí u nás svoje služby poskytujú už veľmi dlhú dobu. Ako aj vyššie spomínané stávkové kancelárie, aj SYNOT TIP u nás začínal v podobe kamenných prevádzok a postupne sa do veľkej miery presunul do sveta online stávkovania. Na webových stránkach tohto operátora si máte možnosť vybrať z pomerne veľkého množstva rozličných športov, samozrejme sú tu v najväčšej miere zastúpené tie športy, ktoré všeobecne patria do kategórie tých najobľúbenejších. Sem môžeme zaradiť napríklad futbal, basketbal či ľadový hokej.

Okrem tých najpopulárnejších športov majú však svoje miesto v ponuke stávkovej kancelárie SYNOT TIP aj športy, ktoré sa tak vysokou popularitou pochváliť nemôžu. Medzi takéto športy patria práve aj šachy, ktoré majú na webových stránkach tohto online operátora taktiež svoje zastúpenie.

Medzi šachovými stávkami sa tešia najväčšej obľube stávky na to, ktorý zo zúčastnených hráčov sa stane víťazom daného zápasu. Veľmi často sú využívané aj stávky na to, ktorému z hráčov sa podarí získať celkové prvenstvo na turnaji, no trebárs aj stávky na to, aký bude úvodný ťah zápasu.

Vstupný bonus: €80

*Platia pravidlá a podmienky! 18+

bet365

Online stávková kancelária menom bet365 je veľmi dobre známa stávkarom a hráčom po celom svete, keďže sa jedná o jednu zo svetovo najväčších a najpopulárnejších stávkových kancelárií. To je však úplne zaslúžené, keďže na webových stránkach tohto online operátora nájdete skutočne veľmi kvalitnú ponuku. Vybrať si máte možnosť z veľkého množstva športov, na ktoré si môžete vsadiť, no tiež tu môžete využiť aj mnoho samotných stávkových príležitostí. V ponuke online stávkovej kancelárie bet365 prevládajú samozrejme najmä športy, ktoré všeobecne patria medzi tie najpopulárnejšie, ako napríklad futbal, tenis či basketbal, no aj niektoré ďalšie.

Okrem športov, ktoré sa celosvetovo tešia tej najväčšej popularite, tu však samozrejme máte možnosť nájsť aj veľmi širokú škálu športov, na ktoré tu môžete uzatvárať stávky. Medzi tieto športy patria aj práve šachy. V rámci stávok na šachy tu nájdete uspokojivé podmienky, no samozrejme je potrebné počítať s tým, že výber bude obmedzenejší ako práve v prípade niektorých populárnejších športov.

Medzi stávkarmi sú v rámci šachov najobľúbenejšie stávky na to, ktorý z hráčov zvíťazí v danom zápase, no populárnych typov šachových stávok je viac. Obľúbené sú tiež aj stávky na to, aký bude otvárací ťah v zápase či ktorému z hráčov sa podarí stať sa celkovým víťazom turnaja.

Vstupný bonus: €50

*Zaregistrujte sa, vložte €5 alebo viac na svoj účet a my Vám dáme stávkový kredit za Váš kvalifikačný vklad (až do €50), keď podáte kvalifikačné stávky v rovnakej hodnote a tie budú vyhodnotené. Iba pre nových zákazníkov, platia podmienky.

bwin

Ak sa rozhodnete pre uzatváranie vašich športových stávok práve na webových stránkach online stávkovej kancelárie bwin, určite neurobíte chybu. bwin totiž patrí medzi najpopulárnejšie a najkvalitnejšie online stávkové kancelárie a to nielen u nás, ale v celosvetovom meradle. Táto popularita je však viac než zaslúžená, keďže online operátor bwin ponúka hráčom aj stávkarom na svojich stránkach skutočne veľmi kvalitnú a širokú ponuku.

V rámci športových stávok si tu môžete vsadiť na veľké množstvo športov a nájdete tu tiež aj veľké množstvo samotných stávkových príležitostí. Najhojnejšie sú tu pochopiteľne zastúpené tie športy, ktoré sa tešia celkovo najväčšej popularite. Sem môžeme zaradiť napríklad futbal, basketbal či tenis, no aj iné.

Stávkari na stránkach bwin najčastejšie využívajú stávku na to, ktorý z účastníkov sa stane víťazom daného zápasu. Okrem toho si však radi vsadia aj napríklad na celkového víťaza daného turnaja, alebo na to, aký bude úvodný ťah zápasu.

iFortuna

Online stávková kancelária menom iFortuna patrí medzi stálice na našom trhu a svoje služby poskytuje slovenským hráčom už niekoľko desaťročí. Kedysi začínala so svojimi kamennými prevádzkami, no v priebehu času presunula väčšinu svojich aktivít do sveta online stávok. Na webových stránkach tohto online operátora máte možnosť nájsť skutočne veľmi širokú škálu dostupných športov, na ktoré môžete uzatvárať stávky, a tiež aj širokú škálu samotných stávkových príležitostí.

Je preto pochopiteľné, že Fortuna je jedným z najobľúbenejších operátorov na našom trhu. Najviac stávkových možností vám tu ponúkajú najmä tie športy, ktoré sú všeobecne najpopulárnejšie a to je napríklad ľadový hokej, futbal či tenis a tiež aj ďalšie.

Najobľúbenejším typom stávky na šachy je stávka na to, ktorý zo zúčastnených hráčov sa stane víťazom zápasu, no populárne sú aj viaceré iné typy stávok, napríklad stávka na to, kto sa stane víťazom celého turnaja či stávka na to, aký bude prvý ťah v rámci daného zápasu.

Vstupný bonus: €0

*Platia pravidlá a podmienky! 18+

Šachy stavkovanie – Postup, populárne trhy a typy stávok

Ak máte záujem vyskúšať si šachy stávkovanie, existuje hneď niekoľko vecí, ktoré by ste mali ešte predtým určite vedieť. Jednou zo základných vecí je to, aké typy stávok na tento šport vlastne existujú:

Ako začať tipovať šach

Ako staviť na šachy? Stavkovanie na šachy prebieha veľmi podobným spôsobom, ako prebieha uzatváranie stávok aj na väčšinu iných športov. Aj keď je potrebné dodať, že šachy sú veľmi špecifickým športom a napríklad mnoho typov stávok, ktoré môžete uzatvárať práve na šachy, nenájdete pri žiadnom inom športe. Samotný priebeh uzatvorenia stávky je však v podstate rovnaký.

V prvom rade musíte mať samozrejme aktívny hráčsky účet u niektorej z online stávkových kancelárií, ktoré pôsobia na našom trhu. Následne je potrebné vybrať si zo zoznamu dostupných športov práve šachy a taktiež aj turnaj či ligu, na ktorú si chcete vsadiť. V ďalšom kroku si potom zvolíte aj konkrétny zápas, na ktorý máte záujem uzatvoriť stávku a následne aj konkrétnu stávkovú príležitosť. Potom si vyberiete výsledok a nakoniec sumu, ktorú chcete do tejto stávky vložiť. Na záver vám nezostáva nič iné len čakať, či bude táto vaša stávka úspešná.

Medzi slovenskými stávkovými kanceláriami a taktiež aj samotnými stávkarmi sa tešia veľmi veľkej popularite najmä stávky na víťaza, či už daného zápasu, alebo celého turnaja. V podstate to isté platí aj v celosvetovom meradle.

Live stávky na šachy a live prenosy

Live stávky sú dnes súčasťou ponuky snáď každej kvalitnej online stávkovej kancelárie, ktorá na našom či aj celosvetovom trhu poskytuje svoje služby. Live stávky sa najmä v posledných rokoch môžu pochváliť čoraz väčšou popularitou a je to určite zaslúžené. Live stávky sa totiž od stávok klasických líšia hneď v niekoľkých veciach. Tým najzásadnejším rozdielom je to, že live stávky stávkarom ponúkajú možnosť zažiť úplne iný adrenalínový zážitok, keďže tieto stávky máte možnosť uzatvárať priamo v priebehu odohrávania daného zápasu.

Najlepšie live šampionáty, ktoré môžete staviť na šach online

Ďalšou zaujímavou vecou, ktorou sa live stávky od tých štandardných odlišujú je to, že môžete svoje stávky uzatvárať aj podľa toho, ako sa daný zápas vyvíja. Ak sa teda stane, že ste uzavreli stávku, ktorá sa nevyvíja podľa vašich predstáv, vďaka live stávkam máte možnosť túto voľbu „napraviť“ a novú stávku uzavrieť na základe aktuálnej situácie.

Ako sme už zmienili, live stávky sa tešia veľmi veľkej obľube a tými úplne najpopulárnejšími typmi live stávok sú určite stávky na to, ktorý z hráčov sa stane víťazom daného zápasu, no tiež aj napríklad stávka na to, ktorému z hráčov sa podarí stať sa víťazom celého turnaja.

Súčasťou sekcie live stávok na webových stránkach online stávkových kancelárií sú veľmi často aj live prenosy. Live prenosy sú medzi stávkarmi taktiež veľmi obľúbené, je totiž skvelé, keď si môžete staviť na zápas, ktorý môžete následne aj v priamom prenose sledovať. Je však potrebné poznamenať, že live prenosy nie sú dostupné zďaleka pre každý zápas, na ktorý vám online stávková kancelária ponúka možnosť uzatvoriť stávku. Nájdete tu však pomerne široký výber prenosov najmä v rámci tých najpopulárnejších športov.

Populárne udalosti zo sveta šachov

Najlepšie turnaje, na ktoré môžete staviť šach online

Snáď každý šachy pozná a veľmi veľa ľudí si ich aspoň raz za čas s obľubou zahrá. Samozrejme preto existujú aj udalosti, ktoré sa vo svete šachov odohrávajú a ktoré sú ako medzi fanúšikmi, tak aj medzi stávkarmi veľmi populárne. Aké udalosti to teda sú?

Udalosťou, ktorá má vo svete šachov zrejme tú najväčšiu popularitu, je Svetový pohár v šachoch, ktorý sa odohráva každé dva roky a zúčastňuje sa ho 128 hráčov z celého sveta. Tento formát súťaže je aktuálny od roku 2005 a výhra v tomto turnaji je považovaná za vrchol, ktorý možno vo svete šachov dosiahnuť.

Ďalšou veľmi obľúbenou šachovou udalosťou je napríklad aj Veľká cena FIDE, ktorá je v podstate sériou štyroch rôznych turnajov. Tieto turnaje sú súčasťou kvalifikácie na Svetový šampionát v šachoch. Každého z týchto štyroch turnajov sa zúčastňuje 16 hráčov a každý z týchto hráčov sa zúčastní troch zo štyroch turnajov.

Tipy na stávky – Ako stávkovať lepšie

V tejto časti recenzie vám ponúkneme nejaké tipy na šachy, ktoré by vám mohli pomôcť v tom, aby bolo vaše uzatváranie stávok na tento šport o niečo úspešnejšie.

Často kladené otázky

U veľkého množstva športov by bola odpoveď na túto otázku jednoducho nie. V prípade šachov však platí, že tu nájdete hneď viacero typov stávok, ktoré vám iné športy neponúkajú. Napríklad stávka na to, aký bude otvárací ťah zápasu či celkový počet ťahov v zápase. Stávky na šachy sú teda od ostatných stávok do istej miery odlišné.

Bohužiaľ, úroveň profesionálnych šachov na Slovensku nie je na takej úrovni, aby vám stávkové kancelárie vo svojom portfóliu ponúkali možnosť staviť si na slovenské šachové ligy či turnaje.

Samozrejme, že áno. Tak, ako pri stávkach na akýkoľvek iný šport, aj pri stávkach na šachy môžete zarobiť. Je však podstatné povedať, že úspech v stávkovaní vám nikdy nikto nezaručí a tak je vhodné brať stávky ako zábavu a vkladať do nich iba toľko peňazí, koľko si bez problémov môžete dovoliť stratiť.

Ďalšie populárne športy, na ktoré môžete staviť
open
Top