Zodpovedné hranie hazardných hier

Online hazardné hry si získavajú čoraz väčšiu popularitu a hráčom ponúkajú skutočne skvelé možnosti, mnoho takých, ktoré im kamenná stávková kancelária či online kasíno nedokážu nikdy ponúknuť. Jedná sa najmä o pohodlné hranie priamo z domova, možnosť uzatvárať stávky pomocou pár kliknutí a ďalšie výhody.

Keď vymenovávame výhody hazardného a online hazardného hrania, je určite potrebné zmieniť aj to, že sa s ním spájajú aj určité nevýhody. Aké to sú?

Pozor na závislosť

Jednoznačne najväčším problémom, ktorý môže hranie hazardných hier priniesť, je závislosť. Veľké množstvo hráčov si myslí, že práve ich sa tento problem netýka a že sa na hazardných hrách nemôžu stat závislými. Toto však o sebe so 100% istotou nemôže tvrdiť nikto.

Aj keď sa problém závislosti na gamblingu určite viac týka hráčov, ktorí majú pre závislosti obecne predispozície a väčšina ľudí nikdy nebude takýto problém mať, nikto si nemôže myslieť, že je to téma, s ktorou nemá nič spoločné. Čo je teda možné robiť, aby sme sa vyhli možnému vzniku závislosti?

Všímajte si varovné signály

Obvykle sa predtým, ako vám vznikne závislosť na hazardnom hraní, objavia určité varovné signály. Ak budete vedieť, o ktoré konkrétne ide a budete dostatočne všímaví, máte omnoho väčšiu šancu, že sa vám prípadnej prichádzajúcej závislosti podarí včas predísť. Na čo je teda potrebné dávať pozor?

Problémy s hazardným hraním sa však nemusia týkať iba vás, môžu postretnúť aj niekoho z vášho okolia. Vtedy by ste mali sledovať, či daný človek nevykazuje nasledovné znaky:

Toto sú niektoré zo znakov, ktoré hovoria o tom, že máte vy alebo váš blízky problémy so závislosťou. Najlepšou voľbou je sledovať tieto znaky a v prípade, že sa objavia, situáciu urýchlene riešiť. Čo teda robiť, ak sa závislosť prejaví? Aké sú ďalšie kroky?

Kde hľadať pomoc

Ak máte pocit, že potrebujete pomoc, máte možnosť obrátiť sa napríklad na jednu z nasledujúcich stránok: hrajsrozumom.sk, nehraj.sk či cpldz.sk. Na týchto webových stránkach môžete nájsť podrobnejšie rozpísané pravidlá bezpečného hrania a iné informácie, napríklad rôzne kontakty, ktoré môžete využiť v prípade, že máte pocit, že potrebujete odbornú pomoc.

V tomto texte sme vám poskytli aspoň základné informácie o tom, ako postupovať, aby ste sa nestali hráčom závislým na online hazarde. Dúfame, že vám napomôžu k tomu, aby bolo vaše hranie v online stávkových kanceláriách a kasínach bezproblémové a aby ste z neho dokázali vyťažiť len to najlepšie.

open
Top