Čo je to platobná metóda PayPal?

Aj keď patrí k najznámejším spôsobom platieb cez internet, niektorí ľudia možno nevedia, čo je to a aké možnosti prináša. Je to platobný systém, ktorý umožňuje vykonávať platby na internete. Základným identifikačným znakom daného účtu je e-mailová adresa. Je snáď tou najpopulárnejšou internetovou platobnou metódou, akú v súčasnosti trh ponúka a je založený na infraštruktúre bankových účtov a platobných kariet.

Je to skutočne široko využívaná platobná metóda, dnes možnosť platby prostredníctvom PayPalu nájdeme napríklad v stále narastajúcom množstve e-shopov, no stretnúť sa s ním môžeme aj na webových stránkach online stávkových kancelárií a kasín. Slovensko v tomto nie je žiadnou výnimkou a PayPal sa teší veľkej popularite aj na našom trhu.

*Platia pravidlá a podmienky! Kliknite na "Navštíviť teraz" pre podrobnosti.

Tak ako vo svete, aj na Slovensku dnes nájdeme možnosť platiť touto metódou vo väčšine významných e-shopov a tiež u množstva operátorov v oblasti online hazardu. Vzhľadom na to, že je jednou z najvýznamnejších platobných metód súčasnosti, si ho v tomto článku bližšie rozoberieme a povieme si niečo o tom, aké sú jeho najväčšie plusy a mínusy.

V ktorých stávkových kanceláriách nájdeme možnosť uskutočňovať platby cez PayPal?

Platby cez PayPal

Ako sme zmienili už vyššie, patrí k internetovým platobným metódam, ktorým sa podarilo vytvoriť si pevné miesto na trhu a tešia sa medzi zákazníkmi z celého sveta obrovskej popularite. Našich čitateľov však určite zaujíma najmä to, ktoré online stávkové kancelárie ponúkajú možnosť uskutočňovania platieb práve prostredníctvom PayPal-u.

Pre tých, ktorí ho radi využívajú aj v oblasti online hazardu, nemáme príliš dobré správy. Väčšina online stávkových kancelárií totiž možnosť platieb prostredníctvom tejto platobnej metódy neponúka, napríklad na webových stránkach Tipsport, Synottip, Doxxbet či iFortuna svoj účet nevyužijete. Ako jednu z dostupných platobných metód však ho však ponúka online stávková kancelária bet365.

Aké špeciálne promo akcie a bonusy sa spájajú s touto platobnou metódou?

Na webových stránkach niektorých online stávkových kancelárií môžeme občas naraziť na promo akcie či rôzne bonusy, ktoré sú spojené s vybranou platobnou metódou. Daný operátor vám umožní zapojiť sa do takejto promo akcie iba v prípade, že využijete konkrétnu platobnú metódu. Takéto promo akcie a bonusy sú teda zväčša spojené s povinnosťou vkladu na váš hráčsky účet.

Väčšinou však nie sú bonusy či promo akcie spojené s jednou platobnou metódou, stretnúť sa môžeme najmä s prípadmi, kedy si online stávková kancelária určí, ktoré platobné metódy sú z danej promo akcie vylúčené, a tak musíte pre zapojenie sa využiť niektorú inú. Stávkovanie zápasov cez PayPal teda zväčša neprináša exkluzívne promo akcie.

Aký čas zaberie uskutočnenie vkladov a výberov?

Čas spracovania platieb je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré užívatelia pri výbere tej správnej platobnej metódy berú do úvahy. PayPal vám v tejto oblasti ponúka skutočne to najlepšie. Platby totiž prebiehajú prakticky okamžite. To sa týka ako vkladov, tak aj výberov a odoslaných platieb z vášho účtu. Vďaka tomu bude vaše uzatváranie stávok v online stávkovej kancelárii omnoho flexibilnejšie, keďže si budete môcť na hráčsky účet odoslať peniaze okamžite a stávky tak uzatvárať v podstate ihneď, aj keď práve nebudete mať na účte u online operátora žiadne finančné prostriedky.

Okamžitá realizácia platieb je však výhodná i v iných oblastiach, ako len pri online stávkach. Nech uskutočňujete akékoľvek platby, je vždy skvelé, ak platba prebehne okamžite. Množstvo ľudí tiež využíva PayPal pre prijímanie platieb za prácu, a tak majú svoje zárobky k dispozícii ihneď po odoslaní od zákazníka, na rozdiel od napríklad bankového prevodu, ktorý môže trvať aj niekoľko dní a zdržať platbu môžu tiež víkendy a sviatky, ktorých je konkrétne na Slovensku pomerne mnoho.

Platby cez PayPal

Táto metóda vám teda ponúka tie najlepšie podmienky v oblasti rýchlosti vkladov a výberov finančných prostriedkov, aké možno na trhu nájsť. Väčšina platobných metód sa takou rýchlosťou pochváliť nemôže, no je treba povedať, že PayPal nie je jediný.


Okamžité platby vám poskytujú napríklad aj internetové peňaženky Skrill a Neteller. Ak však chcete rýchle stávkovanie, vklad cez PayPal je určite dobrou voľbou.

V čom je lepší ako platobné karty?

Niekoľko z výhod využívania tejto platobnej metódy sme si už uviedli vyššie, no v čom je lepšia než využívanie platobných kariet? Najprv si uveďme, čo má s platobnými kartami spoločné. Jednu z najväčších výhod, ktoré ponúka, rýchlosť uskutočňovania platieb, vám poskytujú aj platobné karty. Aj pomocou nich sú platby spracovávané v podstate okamžite.

Rozdiely môžeme nájsť vo viacerých oblastiach. Jednou z nich sú napríklad poplatky za vklady a výbery v online stávkových kanceláriách a kasínach. PayPal a platobné karty sa tiež líšia v tom, aké minimálne a maximálne limity vkladov a výberov sú s nimi v stávkových kanceláriách spojené.

Dôležitou informáciou pre milovníkov online stávok je však už vyššie rozoberaný fakt, že pomerne veľké množstvo online stávkových kancelárií na svojich webových stránkach neponúka možnosť uskutočňovať platby prostredníctvom tejto platobnej metódy. Platobné karty sú naopak k dispozícii snáď u každého operátora, aj keď mnohokrát len pre uskutočňovanie vkladov na hráčsky účet. Keď využívate PayPal, stávkovanie tak môže byť rýchle a efektívne, no nie všade túto možnosť dostanete.

Aká je navigácia na webových stránkach tohto platobného systému?

Keď navštívite webovú stránku spoločnosti PayPal, ihneď si všimnete moderné a prehľadné prostredie domovskej stránky. Na tejto stránke veľmi rýchlo nájdete to, čo hľadáte, pretože je orientácia na nej veľmi intuitívna a jednoduchá. Skvelé je, že webová stránka spoločnosti je k dispozícii aj v slovenskom jazyku. To ocenia najmä tí zákazníci, ktorí neovládajú angličtinu či iný zo svetových jazykov.

Celkovo hodnotíme webstránku veľmi pozitívne, všetko tu nájdete rýchlo a bez akýchkoľvek problémov. Taktiež tu nájdete rozsiahlu sekciu najčastejšie kladených otázok, v ktorej získate odpovede na takmer všetky možné otázky, ktoré môžete mať. V prípade, že potrebujete poradiť so zložitejším alebo špecifickejším problémom, k dispozícii je vám kvalitný zákaznícky servis.

Ako sa možno zaregistrovať na webových stránkach spoločnosti?

Pre registráciu nového účtu je samozrejme potrebné splniť určité podmienky. Musíte vyplniť údaje - krstné meno, priezvisko, krajinu pobytu, e-mailovú adresu a heslo. Aby však mohol byť váš účet plnohodnotný, je potrebné overiť vašu identitu. Potom už môžete využívať všetky funkcie, ktoré vám ponúka.

Sú vaše peniaze na PayPal účte v bezpečí?

Bezpečnosť by mala byť pri výbere tej správnej platobnej metódy na prvom mieste. Keď zveríte svoje peniaze do cudzích rúk, chcete mať istotu, že sú v bezpečí a že o ne neprídete. Dobrou správou je, že stávkovanie cez PayPal vám túto istotu poskytuje. Je to jeden z najdôveryhodnejších partnerov v oblasti internetových platieb, akých možno na trhu nájsť.

Spoločnosť nepretržite sleduje všetky prebiehajúce transakcie, aby zabránila prípadným pokusom o odcudzenie identity, e-mailový phishing či iné druhy podvodov. Všetky transakcie sú okrem toho chránené moderným šifrovaním.

Pre zaistenie absolútnej bezpečnosti je potrebné tiež to, aby ste svoj diel práce odviedli aj vy. Je vhodné, aby ste mali zabezpečený počítač alebo iné zariadenie, z ktorého pristupujete k svojmu PayPal účtu, využívali dostatočne bezpečné a zložité heslá, atď.

S akými poplatkami je potreba pri PayPal-e počítať?

Keď využívate platobný systém PayPal, poplatky sú jeho súčasťou. Aké konkrétne to sú?

V prípade, že prostredníctvom PayPal-u platíte napríklad v e-shope za nákup oblečenia, za takúto platbu si spoločnosť neúčtuje žiadny poplatok. V prípade prevodu medzi dvomi menami zaplatíte poplatok vo výške 2,5% z celej transakcie.

Pri prijímaní platby na PayPal-e závisí na tom, či máte obchodný alebo osobný účet. Ak máte osobný účet (Personal account), spoločnosť si za prijatú platbu neúčtuje žiadny poplatok. V prípade prijímania platby na firemný účet (Business account) si účtuje poplatok od 1,9% do 3,4% a fixný poplatok cca 0,37 eur. Veľkosť tohto poplatku sa môže líšiť podľa toho, koľko finančných prostriedkov bolo na daný účet prijatých za posledný mesiac.

Zaujímavosti o platobnej metóde PayPal

V záverečnej časti tohto článku, ktorý bol venovaný internetovej platobnej metóde PayPal, si uvedieme pár otázok, ktoré zákazníci na webových stránkach tejto spoločnosti často pokladajú.

V prípade, že sa rozhodnete zmeniť menu, v ktorej je váš účet na stránke PayPal vedený, máme pre vás dobrú správu. Je to možné. Stačí len pár kliknutí vo vašom profile a zmena bude okamžite vykonaná.

Áno, má pre svojich užívateľov k dispozícii aplikáciu, ktorú môžu využívať na zariadeniach s operačným systémom Android aj iOS. Aplikáciu si možno stiahnuť priamo na webovej stránke spoločnosti PayPal alebo z obchodu iTunes či Google Play.

Nie, spoločnosť PayPal na niečo také nemá právo. Urobiť tak môže iba s vaším povolením.

V tomto článku sme sa pokúsili zhrnúť tie najväčšie výhody a nevýhody platobnej metódy PayPal, a to v rámci online stávkových kancelárií, no i v ostatných oblastiach. Dúfame, že sa nám to podarilo a pomohli sme vám s vaším výberom.

Top 3 PayPal Bookmakeri
SYNOTTIP
Bonus:80
5
Navštívte SYNOTTIP

*Platia pravidlá a podmienky! 18+

Tipsport
Bonus:20
4.5
Navštívte Tipsport

*Platia pravidlá a podmienky! 18+

iFortuna
Bonus:0
4
Navštívte iFortuna

*Platia pravidlá a podmienky! 18+

open
Top