Stávky na to, aký počet gólov v zápase padne

Stávky na počet gólov patria medzi tie najpopulárnejšie typy stávok, aké v súčasnej dobe možno na webových stránkach online stávkových kancelárií nájsť. Takéto stávky sú súčasťou ponuky snáď každého operátora, pôsobiaceho na poli online hazardu. Vo väčšine stávkových kancelárií je aj samotná ponuka stávok na počet gólov pomerne široká.

Existuje hneď viacero foriem stávok na počet gólov, aké to sú si bližšie rozoberieme v rámci tohto článku. Ak vás teda stávky na počet gólov a to, aké možnosti vám ponúkajú, zaujíma, čítajte ďalej a dozviete sa všetko podstatné.

Najlepšie stávkové kancelárie, ktoré ponúkajú počet gólov (2024)
# Bookmaker Bonus* RTP Mobil Hodnotenie Navštíviť
1 SYNOTTIP
5
Bonus:
€80
RTP:
96.43%
Mobil:
5
Navštíviť terazSYNOTTIP recenzia
2 Tipsport
4.5
Bonus:
€20
RTP:
98.25%
Mobil:
4.5
Navštíviť terazTipsport recenzia
3 iFortuna
4
Bonus:
€0
RTP:
96.86%
Mobil:
4
Navštíviť teraziFortuna recenzia
*Platia Pravidlá a podmienky! Kliknite na "Navštíviť teraz" pre podrobnosti.

Aké typy stávok na počet gólov možno využiť?

Typov stávok na počet gólov

Ako sme už spomenuli vyššie, stávky na počet gólov vám ponúkajú pomerne širokú škálu možností. Existuje teda viacero typov stávok na počet gólov, ktoré môžete uzatvárať. Ktoré konkrétne to sú a čo vám prinášajú?

Tým najznámejším a najpopulárnejším variantom stávok na počet gólov je určite stávka na celkový počet gólov v danom stretnutí. Ďalším pomerne populárnym typom stávky na počet gólov sú aj over/under stávky, ktoré stávkarom ponúkajú o niečo jednoduchšiu možnosť získania výhry ako je tomu v prípade uhádnutia celkového počtu gólov v danom stretnutí.

Ďalšia možnosť, akú vám stávkovanie na počet gólov prináša, sú stávky spojené s určitým časovým obdobím v rámci daného zápasu. Všetky tieto a niektoré ďalšie možnosti si bližšie rozoberieme v rámci tohto článku.

Stávky na celkový počet gólov v stretnutí

Ako je zrejme jasné zo samotného názvu, stávky na celkový počet gólov v stretnutí dávajú stávkarom možnosť vsadiť si na to, koľko v danom zápase padne gólov. Za tým sa však skrýva viacero typov stávok, ktoré môžete uzatvárať.

Prvým typom stávky je taká, prostredníctvom ktorej si môžete vsadiť na to, koľko gólov bude v zápase celkovo vstrelených, čiže koľko gólov dajú oba zúčastnené tímy spolu. Netipujete tak to, ktorý tím bude lepší, kto strelí viac gólov ani nič podobné, jednoducho uzavriete stávku na to, koľko gólov v stretnutí padne bez ohľadu na to, ktorý z tímov ich strelí.

Ako príklad takejto stávky môže slúžiť stretnutie futbalových tímov Bayern Mníchov a Juventus Turín v rámci Ligy Majstrov. Na tento zápas uzavrieme stávku na to, že v stretnutí padnú 4 góly. Kedy bude teda naša stávka víťazná? Stávka bude víťazná v prípade, ak toto futbalové stretnutie skončí jedným z nasledujúcich skóre: 4:0, 3:1, 2:2, 1:3 alebo 0:4. Ako je jasne vidieť, vôbec nie je podstatné to, ktorý z tímov v danom zápase zvíťazí a ani to, čí stretnutie skončí remízou.

Jediným dôležitým údajom je celkový počet gólov, ktoré v stretnutí padli. V tomto prípade tak má hráč možnosť získať výhru až pri piatich scenároch. Ďalej je samozrejme možné uzatvárať stávky aj na to, koľko gólov sa podarí streliť niektorému zo zúčastnených tímov. V takomto prípade tiež nie je podstatné to, ktorý z tímov zápas vyhrá, zaujíma vás len to, koľko gólov strelí daný tím, na ktorého skóre ste uzavreli stávku. V prípade vyššie uvedeného stretnutia tímov Bayern Mníchov a Juventus Turín by ste napríklad uzavreli stávku na to, že tím Bayernu Mníchov vstrelí tri góly.

Vaša stávka bude víťazná pri každom výsledku, pri ktorom tím Bayernu Mníchov strelí tri góly bez ohľadu na to, koľko gólov strelí Juventus Turín. Výhernými budú napríklad výsledky 3:0, 3:3 aj 3:5, aj keď pri každom z týchto scenárov je výsledok stretnutia veľmi odlišný.

Ďalšou možnosťou je stávka na presný počet gólov, ktoré padnú v niektorom z polčasov. To znamená, že môžete uzavrieť stávku na to, koľko gólov padne v prvom polčase, no celkové skóre vás nemusí vôbec zaujímať. Taktiež vás nemusí zaujímať ani to, ktorý z tímov góly v prvom polčase strelil, vaša stávka bude víťazná v prípade, že celkovo tímy strelia v prvom polčase vami určený počet gólov. Tiež je irelevantné to, aké bude skóre v druhom polčase.

Ak teda napríklad uzavriete stávku, že vo vyššie spomínanom futbalovom stretnutí Bayern Mníchov – Juventus Turín padnú v prvom polčase dva góly, je vám úplne jedno, či oba strelí jeden z tímov, alebo sa o ne podelia. Zaujíma vás iba to, či po odpískaní konca prvého polčasu budú v stretnutí celkovo dva vstrelené góly.

Tiež si môžete vsadiť aj na to, koľko gólov strelí v prvom či druhom polčase vybraný tím. V takomto prípade vás samozrejme zaujíma to, ktorý z tímov gól vsieti, no opäť vás zaujíma iba skóre daného polčasu. Ak si teda vsadíte na to, že Bayern Mníchov strelí v druhom polčase tri góly, zápas môže kľudne skončiť skóre 3:5 v neprospech Bayernu Mníchov, no vaša stávka môže byť aj tak víťazná, ak svoje tri góly strelil v druhom polčase tak, ako ste predpovedali. Ďalšou možnosťou sú stávky spojené s časom, ktoré si bližšie rozoberieme v ďalšej časti tohto článku.

Stávky spojené s časom

Stávky, ktoré sú spojené s časom, vám ponúkajú možnosť uzavrieť stávku na to, koľko gólov padne v určitom časovom období v rámci daného zápasu. Väčšinou sa jedná o stávky na to, koľko gólov bude vsietených od začiatku stretnutia do 15. minúty, od 16. do 30. minúty, od 31. do 45. minúty, od 46. do 60. minúty, od 61. do 75. minúty a od 76. minúty do konca daného zápasu.

Zaujímavosťou je, že o týchto stávkach, ktoré sú spojené s časom, môžeme tvrdiť, že sa vo väčšine prípadov jedná o over/under stávky. O tom, čo sú to over/under stávky a aké možnosti vám ponúkajú, si povieme viac v ďalšej časti tohto článku.

Over/under stávky

Niekoľkokrát sme vyššie zmienili pojem over/under stávky. Čo sa za týmto pojmom skrýva a ako možno under over stávky podávať? V čom sú ich výhody a nevýhody oproti vyššie rozoberaným typom stávok?

Over/under stávky sú v podstate stávky na to, koľko gólov padne v danom stretnutí, no tu vysvetlenie nekončí. Pri takomto type stávky si totižto nevsadíte na to, aký presný počet gólov vo vybranom zápase padne, ale na to, či bude počet gólov vyšší (over) alebo nižší (under) ako cifra, ktorú si určí daná online stávková kancelária. Počet over/under kurzov, ktoré sa na dané stretnutie vypíšu, býva väčší, môžu byť vypísané napríklad kurzy na nasledovné scenáre:

V zápase padne viac ako počet gólov 1,5, menej ako 1,5 gólu, viac ako počet gólov 2,5, menej ako 2,5 gólu, viac ako počet gólov 3,5, menej ako 3,5 gólu, viac ako 4,5 gólu a menej ako 4,5 gólu.

Počet vypísaných kurzov na vybrané stretnutia sa môže líšiť, na väčšinu futbalových zápasov budú stačiť vyššie uvedené kurzy, no napríklad v prípade, že sa v zápase stretnú tímy FC Barcelona a MFK Zemplín, bude počet vypísaných kurzov vyšší. Prečo? Jednoducho preto, že v takomto zápase, v ktorom sa stretáva obrovský favorit s veľkým outsiderom, sa dá očakávať, že favorit môže streliť pomerne veľký počet gólov, a tak sa online stávková kancelária rozhodne vypísať aj kurzy na to, že padne viac ako 5,5 gólu, menej ako 5,5 gólu, viac ako 6,5 gólu, menej ako 6,5 gólu a ďalšie.

Stávky over/under vám ponúkajú oproti stávkam na celkový počet gólov jednu výhodu, ktorou je to, že v prípade uzavretia stávky máte oveľa väčšiu šancu na to, že bude táto stávka víťazná. Neuzatvárate totiž stávku na presný počet gólov, stavíte si na to, či padne viac alebo menej gólov, ako je stanovená hranica danou online stávkovou kanceláriou. Preto sú over/under stávky vhodnejšie ako stávky na presný počet gólov najmä pre hráčov, ktorí síce chcú uzatvárať stávky na počet gólov, no radi by mali pravdepodobnosť naklonenú o niečo viac.

Záver

V rámci tohto článku sme sa vám pokúsili priniesť tie najdôležitejšie informácie o tom, aké možnosti vám poskytujú stávky na počet gólov. Uviedli sme si, aké konkrétne typy stávok na počet gólov možno dnes na trhu s online stávkovými kanceláriami nájsť, rozobrali sme si to, čo konkrétne nám tieto typy stávok ponúkajú a taktiež sme si uviedli príklady toho, ako môže uzatváranie takýchto stávok vyzerať v praxi.

Aké sú teda výhody a nevýhody stávok na počet gólov?

Ako sme spomenuli už vyššie v tomto článku, výhodou aj nevýhodou stávok na počet gólov (v závislosti na tom, ktorý konkrétny typ stávky si vyberiete) môže byť príliš vysoký kurz, keďže častokrát uzatvárate stávku na veľmi špecifický priebeh daného stretnutia.

Veľkou výhodou, ktorú vám uzatváranie stávok na počet gólov prináša, je určite adrenalín, ktorý mnohokrát trvá až do záverečného hvizdu. Je to preto, že ak napríklad uzavriete stávku na to, že v danom futbalovom stretnutí padnú 3 góly a skóre je 2:1, aj keď sa momentálne scenár vyvíja vo váš prospech, situácia sa môže v každej sekunde zmeniť a nech strelí gól ktorékoľvek zo zúčastnených mužstiev, vaša stávka bude neúspešná. Preto ste v napätí v podstate až do poslednej sekundy stretnutia, až do chvíle, kedy rozhodca neodpíska jeho koniec.

Dúfame, že vám tento článok pomohol bližšie pochopiť stávky na počet gólov a že sa nám podarilo osvetliť konkrétne varianty a možnosti, ktoré vám ponúkajú.

Iné typy systémových stávok
open
Top